Shėnimi i Fundit - padukėshėm
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Forum
Prill 21, 2021, 11:05:35 MD *
Mirė se vini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalėkalimin dhe kohėn e identifikimit
 
   Forumi   Ndihmė Chat Identifikohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshtė
  Printo  
Autor Temė: Letėr e hapur kryeministrit nė ardhje, z. Albin Kurti  (Lexuar 90 herė)
0 Anėtarė dhe 1 Vizitor po shikojnė kėtė temė.
Deēani
Administrator
*
Prill 21, 2021, 11:05:35 MD

Popullariteti: 30
Jo Nė Linjė Jo Nė Linjė

Gjinia: Mashkull
Zvicėrr Zvicėrr

 • Data e Regjistrimit:Mars 02, 2010, 10:01:59 PD
 • Identifikimi i fundit:Sot nė 09:11:27 PD
 • Vendndodhja: Luzern
  Postime: 5710

  Aty ku je ti, jam edhe unė!


  test test test
  WWW Email
  « : Shkurt 28, 2021, 02:55:52 MD »

  Letėr e hapur kryeministrit nė ardhje, z. Albin Kurti
  expand the original image NGA ALBAN KRASNIQI MĖ 25 SHKURT 2021 NĖ ORA: 20:38


   Albin, ngutu ngadalė!
  I nderuari z. Kryeministėr nė ardhje,

              Mė nė fund jeni fituesi plebishitar i zgjedhjeve tė fundit. Fitorja Juaj, mė shumė se e mirėpritur, ėshtė mė se e nevojshme. Shtegtimi Juaj politik nuk ishte shtegtim dallėndysheje, por ishte shtegtim zgalemi. Me njė fjalė, aktiviteti juaj nuk qe mund Sizifi.  
              U bėnė tė gjithė kundėr Jush: pozitė e opozitė, medie elektronike dhe medie tė shkruara, analistė e opinionistė. Ata ju akuzuan, ashtu siē akuzonte Katilini Ciceronin. Sa herė mundoheshin t’ju deformonin, Ju krijonit formė mė tė veēantė; sa herė tentuan t’ju thyenin, Ju nxirrnit shkėndija. Kurrė nuk arritėn t’jua japin formėn e dėshiruar. Pėrballė kėtyre akuzave, fyerjeve e sharjeve, Ju parapėlqyet tė mbeteni njė Sokrat i vuajtur e jo derr i kėnaqur. Edhe pėrkundėr kėsaj fushate, qytetarėt ju deshėn dhe ju pėrkrahėn, sepse, siē thoshte Kanti, Ju vepruat “gjithmonė nė atė mėnyrė qė njerėzit i ke vetėm si qėllim dhe asnjėherė vetėm si mjet”.
              Tani, kur Ju qėndroni aq lart, saqė lihet pėrshtypja se tė tjerėt i kundroni nga maja e Olimpit, s’do mend se pėrgjegjėsia ju shtohet edhe mė tej. Nevoja pėr ndryshim dhe plotėsim tė nevojave tė qytetarėve  ju bėjnė tė nguteni mė shumė, sesa realizimi i premtimeve. Ngutuni ngadalė e mos u ngadalėsoni nxitimthi. Siguroni vaksinėn dhe vaksinoni qytetarėt, vini drejtėsinė nė vend dhe promovoni shtetin e sė drejtės, rriteni punėsimin dhe udhėhiqe dialogun. Dialogu tė bėhet pėr interesa tė shtetit e tė qytetarėve e jo pėr interesa tė ndonjė diplomati, qė prioritet ka karrierėn politike apo pasurimin e CV-sė sė tij; bėje dialogun nė emėr tė sė drejtės e jo nė emėr tė “miqėsisė sė pėrjetshme me aleatėt tanė”. Pėrveē kėtyre veprimeve, mos lini pa lėvizur gurė e dru pėr  t’ua prishur furrikun komuniteteve qė mos tė kenė vende tė rezervuara, por veē sa mund tė marrin nė zgjedhje.    
              Kėto prioritete janė edhe shumė, edhe pak; janė edhe tė mėdha, edhe tė vogla. Janė shumė pėr politikanėt tjerė, por jo pėr Ty; janė tė mėdha pėr tė tjerėt, por jo pėr Ty. Ti, qė theve bastione, zhveshe mite e shembe idhuj, mund ta bėsh edhe kėtė. Intuita dhe mendja jote i pėrballon pa kurrfarė telashi dhe pa kurrfarė zgjatjeje kohore. Nuk do t’ju duhet mė shumė se njė mandat.

  I nderuari z. Kryeministėr nė ardhje,

              Pėrfundoni kėto punė dhe drejtohu andej Drinit. Edhe andej ėshtė si mos mė keq. Vendi dhe qytetarėt vazhdojnė tė sundohen prej njė kaste narkomanėsh dhe hajdutėsh, aq sa i Gjati i vogėl sillet si Qesari. (Kur fitoi veshgjati, trupgjati desha tė them, tė gjithė shpresuam pėr njė dritė e ngrohtėsi, por ajo shpresė e vyshkur sot na i kujton vargjet rrėqethėse tė epikės sonė legjendare: “drita a dalė e dritė s’po bān, ka lé dielli e s’po nxeh”). Bėhu Augusti! Bashko shqiptarėt! Kjo ėshtė dėshirė e jona e kamotshme, qė buron nga ati, biri dhe shpirti. Mos i lini tė tjerėt tė na nėpėrkėmbin! Ėshtė turp se si njė komb kaq i vjetėr, njė komb qė i ka dhėnė aq shumė jo vetėm rajonit, por edhe globit tė katandiset nė kėtė mėnyrė prej tė vetėve dhe prej tė huajve. Dikur Lamartini pati thėnė: “Ky komb e ky popull nuk merret nėpėr kėmbė… Kjo ėshtė toka e heronjve tė tė gjitha kohėve… Homeri aty gjeti Akilin, grekėt Aleksandrin e Madh, turqit Skėnderbeun, njerėz kėta tė sė njėjtės racė, tė tė njėjtit gjak”. Shpresojmė qė me Ty nė ballė do tė ringjallet Moti i Madh. Ti mund ta bėsh kėtė. Ti duhet ta bėsh kėtė, sepse i ke dy cilėsi praktike tė dėshmuara: gjakftohtėsinė nė kohė rreziku dhe shpejtėsinė rrufe nė veprime; ke furtunėn nė kokė dhe zjarrin nė kraharor. Tė gjithė politikanėt tanė pretendojnė se i dinė gjėrat e mira, por vetėm Ti mund t’i bėsh ato. Me njė fjalė, jeni personi i duhur pėr ta rihapur Kutinė e Pandorės, qė tė rishfaqet shpresa pėr kėtė brez tė nėpėrkėmbur. Mendo dhe vepro pėr to! Kujtoje Arkimedin, kur kėrkonte njė levė! Pėrmbyse kėtė botė tė ēmendur e tė shthurur! Pėrmbyse kėtė pushtet narkomanėsh dhe ēoje atje ku Ali Podrimja e ēoi hasmin, kur lypi me ia nda njė copė tokė!
  Identifikuar

  Pėr ndonjė pyetje apo problem rreth forumit shkruaj nė forumin duke klikuar Kėtu

  __________________________________
  Leni kujtimet tė ecin nė rrugėn e tyre,
  se rėndė ėshtė kur kujtimi tė len
  para se ti ta kesh harrue kujtimin!
  Faqe: [1]   Shko Lart
    Printo  
   
  Shko te:  

  Mundėsuar nga MySQL Mundėsuar nga PHP Powered by SMF 1.1.21 |SMF © 2013, Simple Machines XHTML 1.0! CSS!
  Faqja u krijua nė 0.035 sekonda me 18 veprime.


  MKPortal C1.2 rc2 ©2003-2008 mkportal.it
  Faqe e krijuar nė 0.02176 sekonda me 28 query