Shėnimi i Fundit - padukėshėm
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Forum
Tetor 24, 2021, 11:06:38 MD *
Mirė se vini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalėkalimin dhe kohėn e identifikimit
 
   Forumi   Ndihmė Chat Artikull Identifikohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshtė
  Printo  
Autor Temė: Rrėfimi i padėgjuar pėr Donika Gėrvallėn: Ja ēka mė ndodhi nė Hamburg nė vitin 1  (Lexuar 134 herė)
0 Anėtarė dhe 1 Vizitor po shikojnė kėtė temė.
Albin
Administrator
*
Tetor 24, 2021, 11:06:38 MD

Popullariteti: 30
Jo Nė Linjė Jo Nė Linjė

Gjinia: Mashkull
Zvicėrr Zvicėrr

 • Data e Regjistrimit:Mars 02, 2010, 10:01:59 PD
 • Identifikimi i fundit:Dje nė 03:08:28 MD
 • Vendndodhja: Luzern
  Postime: 5713

  Aty ku je ti, jam edhe unė!


  test test test
  WWW Email
  « : Mars 28, 2021, 12:21:11 MD »

  Rrėfimi i padėgjuar pėr Donika Gėrvallėn: Ja ēka mė ndodhi nė Hamburg nė vitin 1994 - m’i kėrkuan 3000 marka...
  NGA: P.R MĖ: 27 MARS 2021 NĖ ORA: 20:59
              Veprimtari shqiptar nė diasporė, Shaip Terrnava, pėrmes njė postimi nė facebook ka treguar njė ngjarje tė vėrtet qė i kishte ndodhur nė Hamburg tė Gjermanisė nė vitin 1994 me Donika Gėrvallėn, tash Ministre e Jashtme e Kosovės dhe Zėvendėskryeministre e Kosovės.
              Ai ka treguar se si Donika Gėrvalla i kishte ndihmuar pa asnjė cent, atėherė si njė pėrkthyese e licencuar, ndėrkohė dikush tjetėr ia kishte kėrkuar mbi 3000 marka gjermane pėr pėrkthimin e disa dokumenteve, nė tė cilat siē ka shkruar Terrnava, bėhej fjalė pėr dėnimet qė kishte marr nga regjimi serb.

  Postimi i plotė

  TREGIM I VĖRTET


  Pėr DONIKA GERVALLĖN


  1994 HAMBURG. GJERMANI.

              Nė vitin 1994 shkova azil nė Gjermani, nė qytetin e Hamburgut.

              Unė kisha me vete disa dokumenta tė burgut qė isha i dėnuar 3 herė kundėr regjimit serb. Dhe po ashtu me kėto dokumente e kisha tė sigurt Azilin. U dashke pėrkthyes me liqencė dhe shkova te MUHAMED KELMENDI pasi qė veē ai kishte liqencė i mori dokumentet i kqyri dhe me tha qė njė rresht kushton 4 DM. Kisha shumė fletė me i pėrkthye, kur i llogariti u bėn mė shumė se 3000 DM. Tani qato momente vjen njė shok dhe pa hallin tim me tha hajde shkojmė te DONIKA GERVALLA edhe ajo ka liqencė edhe ti ban shumė ma lirė. Shkuam te Donika na priti mirė edhe ja filluam biseden dhe i treguam pse jemi ardh te ti, tha ok. I mori e i kqyri krejt Dokumentet dhe me tha se para dy jave s’mundem me i pėrkthye, i thash ok e pėr ēmim e veta, tha kur ti kryej bajmė llaf pėr ēmim. Shkoi mbas dy jave dhe hyra nė zyre dhe na priti shumė mirė, mė tha dokumentat i ke tė kryme edhe unė mendova se me 1000 DM e msheli pazarin, dhe e veti sa me bahen u ndal dhe mė shikoi nė sy, tha qa po thue, po de po du me dit sa te kam borgj.
              Besomeni nė Zot ju betohem se me tha ti asi borgj mue s’ma ke, po na ty t’kemi borgj. Se e kam lexue veprat e i kam pa se qa paske hjek ti prej rinie nėpėr burgje e shyqyr qė kemi kėsi djemsh si ti, qė se keni lanė rahat shkaun, mė la pa koment. I nxora 200 mark thash t’ja la bakshish se me vike keq. Veē ēka s’mu idhnue po prapė mė fali. Mė tha qat kish nevojė LAJMROMU.


  Pra kjo ėshtė DONIKA GĖRVALLA.
  Identifikuar

  Pėr ndonjė pyetje apo problem rreth forumit shkruaj nė forumin duke klikuar Kėtu

  __________________________________
  Leni kujtimet tė ecin nė rrugėn e tyre,
  se rėndė ėshtė kur kujtimi tė len
  para se ti ta kesh harrue kujtimin!
  Faqe: [1]   Shko Lart
    Printo  
   
  Shko te:  

  Mundėsuar nga MySQL Mundėsuar nga PHP Powered by SMF 1.1.21 |SMF © 2013, Simple Machines XHTML 1.0! CSS!
  Faqja u krijua nė 0.032 sekonda me 18 veprime.


  MKPortal C1.2 rc2 ©2003-2008 mkportal.it
  Faqe e krijuar nė 0.02136 sekonda me 28 query