Shėnimi i Fundit - padukėshėm
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Forum
Tetor 24, 2021, 09:43:07 MD *
Mirė se vini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalėkalimin dhe kohėn e identifikimit
 
   Forumi   Ndihmė Chat Artikull Identifikohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshtė
  Printo  
Autor Temė: Si tė jesh humbės i 'mirė'  (Lexuar 196 herė)
0 Anėtarė dhe 1 Vizitor po shikojnė kėtė temė.
Albin
Administrator
*
Tetor 24, 2021, 09:43:07 MD

Popullariteti: 30
Jo Nė Linjė Jo Nė Linjė

Gjinia: Mashkull
Zvicėrr Zvicėrr

 • Data e Regjistrimit:Mars 02, 2010, 10:01:59 PD
 • Identifikimi i fundit:Dje nė 03:08:28 MD
 • Vendndodhja: Luzern
  Postime: 5713

  Aty ku je ti, jam edhe unė!


  test test test
  WWW Email
  « : Shkurt 17, 2021, 04:06:53 MD »

  Si tė jesh humbės i 'mirė'


  Nga: Kimete Berisha

  1. Lejoja vetes ta ndjesh humbjen deri nė asht. Mos e shtyej vuajtjen pėr nesėr. Vuaj sot, hiqe gajlen
  Vuajtja ėshtė si njė gotė lėng zemėrimi, s'ka ēare pa u harxhuar.
  Pije eks zemėrimin, tė djeg zemra dhe kaq.
  Nuk do tė ndjehesh pėrgjithmonė kaq keq.
  Nėse kėrkon falje, ndoshta as dhjetė vjet nuk tė bie tė vuash.
  2. Shkruaja njė letėr Ibrahim Rugovės.
  Dhe shko lexoja te kryet e varrit.
  Pranoja se ia ke shkatėrruar partinė, se vetėm kėshtu, duke ia treguar tė ndjerit tė vėrtetėn, e arrin katarsisin.
  Pa e arrit katarsisin nuk shpėton, e pėrtej katarsisit s'ka ku shkon.
  Dhe pėrmendja Rugovės se as nė kohėn e tij s'ka pasur aq demokraci.
  Rugova nuk e ka pranuar asnjėrin nė takim, veē Skender Hysenin e ka pranu me ja shkund shpuzoret dhe pėr shėrbime tjera tė amvisnisė.
  Unė e di qė kanė pritur me vite (s'po ua pėrmendi emrat) anėtarėt e kryesisė tė flasin me Rugovėn dhe nuk i ka pranuar.
  Nuk ka qenė egocentrik, por 'nuk ka biseduar me askėnd sepse i ka ditur tė gjitha'.
  3. Shkruaj pėr kujtimet e bukura kur kishe pushtet. Kur tė vinin mbrapa e ta mbanin ēadrėn sa herė binte shi, e kur shoferi ta hapte derėn e kerrit.
  Kur ēdo gjė varej prej teje dhe bėhej veē qysh doje ti. Shkruaj pėr 3 pėr qindshin, menjėherė qetėsohesh kur tė kujtohet se ke vjedhur, je zbuluar s'je dėnuar. Ku ka fat mė i madh se ky.
  4. Ti mund ta pėrballosh humbjen, por do tė ndjehesh sikur nuk mund ta pėrballosh humbjen. Gjatė kėtij procesi, duhet ta kuptosh se askujt nuk i dhimbsesh.
  5. Ji xhentil me veten. Mos rri nė pizhama nė shtėpi dhe mos ha shumė, torte. Mos e vesh mė pelerinėn e zezė deri te zogu i kėmbėve, se i shastise popullin.
  6. Ėshtė gjė normale tė jesh humbės. Por s'ėshtė normale tė jesh humbės 'i mirė'.
  7. Ėshtė enigmatike se si nė tė njejtėn kohė je i aftė ta shkatėrrosh partinė dhe tė ndėrtosh solitera personal!
  8. Nuk je vetėm. E ke veten.
  9. Vetėkėnaqėsia tė ēoi nė dėshtim. Se s'ka kurth mė tė madh nė jetė se sa vetėkėnaqėsia.
  Veē mendjemadhėsia dhe arroganca i afrohen pėr tė keq vetėkėnaqėsisė.
  P.S. 'Goodbye Papa please pray for me,
  I was the black sheep of the family,
  You tried to teach me right from wrong,
  Too much wine and too much song,
  Wonder how I got along'
  Identifikuar

  Pėr ndonjė pyetje apo problem rreth forumit shkruaj nė forumin duke klikuar Kėtu

  __________________________________
  Leni kujtimet tė ecin nė rrugėn e tyre,
  se rėndė ėshtė kur kujtimi tė len
  para se ti ta kesh harrue kujtimin!
  Faqe: [1]   Shko Lart
    Printo  
   
  Shko te:  

  Mundėsuar nga MySQL Mundėsuar nga PHP Powered by SMF 1.1.21 |SMF © 2013, Simple Machines XHTML 1.0! CSS!
  Faqja u krijua nė 0.033 sekonda me 18 veprime.


  MKPortal C1.2 rc2 ©2003-2008 mkportal.it
  Faqe e krijuar nė 0.16817 sekonda me 28 query