Shėnimi i Fundit - padukėshėm
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Forum
Tetor 24, 2021, 09:29:00 MD *
Mirė se vini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalėkalimin dhe kohėn e identifikimit
 
   Forumi   Ndihmė Chat Artikull Identifikohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshtė
  Printo  
Autor Temė: U erdhi fundi edhe dehjeve tona  (Lexuar 129 herė)
0 Anėtarė dhe 1 Vizitor po shikojnė kėtė temė.
Albin
Administrator
*
Tetor 24, 2021, 09:29:00 MD

Popullariteti: 30
Jo Nė Linjė Jo Nė Linjė

Gjinia: Mashkull
Zvicėrr Zvicėrr

 • Data e Regjistrimit:Mars 02, 2010, 10:01:59 PD
 • Identifikimi i fundit:Dje nė 03:08:28 MD
 • Vendndodhja: Luzern
  Postime: 5713

  Aty ku je ti, jam edhe unė!


  test test test
  WWW Email
  « : Shkurt 14, 2021, 12:11:28 MD »

  U erdhi fundi edhe dehjeve tona.

  Nga: Kimete Berisha


  Sa e sa herė m'u ka sha' nana,
  sa herė m'u ka shtrembėru fjala;
  Sa herė m'u ka deformu portreti,
  Sa e sa herė m'u ka sulmu bukuria.
  Keq pse dukesh seksi
  Keq pse s'dukesh bukur
  Keq se je e hollė
  Keq se je e trashė
  Sa e sa idhnimin e kam 'hėngėr',
  Nuk di' goja me tregu.
  Por, nuk ndjej asgjė.
  As idhėt, as ėmbėl.
  Dhe kur s'ndjen, tė dhemb mė sė shumti
  Kur nuk ndjen, ia bėn si Johnny Cash,
  e pickon veten qė tė ndjesh diēka, ēkado.
  Mė tė thėnė tė drejtėn unė tash jam duke qarė, derisa pres qė tė zbutet pėrsheshi me tėmbėl e me tėrshėrė,
  Po qaj pėr shokėt qė s'i kam.
  S'mė vjen keq as pėr babėn qė i pari e ka lexuar sa herė ma kanź sha nanėn dhe qė mė thėrriste i brengosur dhe i mėrzitur pėr mua,
  As pėr nanėn time qė ngushtohet e turpėrohet se e lexojnė vėllezėrit e saj kur lexuesit e mi e shajnė.
  Nana ime ėshtė rrobaqepėse
  I ka 70-tė vjet dhe punon nė njė dyqan tė vogėl nė vendlindje
  E ka njė makinė qepje Singer, dhe nuk e ndėrron me Bagat,
  Edhe mua kaherė ma ka mėsuar qepjen,
  Kur kam qenė e vogėl ma ka heq mallin pėr fustan.
  Po, kam qenė agresive,
  Po, kam qenė e pashpirt,
  Po, kam qenė e pakompromis,
  Po, s'kam pas rahmet pėr ujqit e vjetėr
  Po, i kam 'shqy' me fjalė;
  Po, kam qenė e keqe
  Ama, gjynah me m'nguc!
  Pse gjynah pėr mua?
  Jo pse jam femėr.
  Por, sepse unė nuk fitoj asgjė.
  Dashuria ime pėr Kosovėn ėshtė njė Kujtim i vjetėr,
  Nuk ėshtė fitore, as nuk ėshtė shpėrblim.
  Dhe kėtė dashuri krejt rastėsisht ma kanė mėsuar do shokė, kaherė,
  mė kanė marrė n'qafė
  Se
  Ata tashmė kanė vdekur,
  Dhe mua mė kanė lėnė vetėm.
  Para se ta mėsoj dashurinė pėr Kosovėn e kam dashur krejt botėn.
  Dhe vetėm kam mbet.
  Pėr tė mbajtur betimin qė e kam dhėnė nė heshtje.
  As nuk fitoj pare pėr shkrimet e mia,
  Tė gjithė mė shfrytėzojnė.
  As nuk fitoj pozitė nė punė,
  Pėrditė mė largojnė nga puna.
  As nuk kam fėmijė,
  Qė shkrimet e mia t'i gėzojnė njė ditė.
  Unė nuk fitoj asgjė, nėse bėhet mirė.
  Sepse, unė kam ēdo gjė
  mua nuk mė duhet gjė tjetėr.
  Mė e rėndė ėshtė mos me pas shokė, sesa me pas armiq.
  Prandaj nuk tutesh.
  Nėse s'fitoj asgjė:
  Ēka jam unė?
  Kush jam Unė?
  A jam unė mirė?
  Dyshoj.
  Tė them tė drejtėn,
  Mua as qė mė pėlqen Kosova.
  ėshtė primitive, e papastėr dhe e shėmtuar.
  Do t'i jepja fund kėsaj lidhjeje, sot.
  Lidhja me njerėz ėshtė rrėnja e pikėllimit-mė ka thėnė Chanakya. 
  Dhe mė ka kėshilluar:
  - Mos jeto nė njė vend ku nuk je i respektuar;
  - Ku nuk mund tė sigurosh jetesėn;
  - Ku nuk ke shokė;
  - Dhe ku nuk ka nevojė tė jesh i ditur.
  P.S.
  - LDK mė kanė sha flliqt, me t'gjallė e me t'vdekurn, mė kanė thėnė edhe 'kurvė', dhe mė kanė kėrcėnuar me bukė e me jetė.
  Kanė paralajmėruar se do t'ma zbulojnė edhe 'shfalerin';
  - PDK janė treguar shumė tė matur dhe tė qytetėruar. Ata janė si ai burri i vjetėr 'Ose tė 'vret' ose tė fal';
  - Vetėvendosjen e vret Zoti me m'sha.
  - E AAK jeton nė sfera tjera, as 's'e sheh kėnd qė ėshtė gjallē'.
  Identifikuar

  Pėr ndonjė pyetje apo problem rreth forumit shkruaj nė forumin duke klikuar Kėtu

  __________________________________
  Leni kujtimet tė ecin nė rrugėn e tyre,
  se rėndė ėshtė kur kujtimi tė len
  para se ti ta kesh harrue kujtimin!
  Faqe: [1]   Shko Lart
    Printo  
   
  Shko te:  

  Mundėsuar nga MySQL Mundėsuar nga PHP Powered by SMF 1.1.21 |SMF © 2013, Simple Machines XHTML 1.0! CSS!
  Faqja u krijua nė 0.032 sekonda me 18 veprime.


  MKPortal C1.2 rc2 ©2003-2008 mkportal.it
  Faqe e krijuar nė 0.18214 sekonda me 28 query