Shėnimi i Fundit - padukėshėm
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Forum
Tetor 24, 2021, 09:17:46 MD *
Mirė se vini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalėkalimin dhe kohėn e identifikimit
 
   Forumi   Ndihmė Chat Artikull Identifikohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshtė
  Printo  
Autor Temė: Dashuria i pushton tė gjitha!  (Lexuar 99 herė)
0 Anėtarė dhe 1 Vizitor po shikojnė kėtė temė.
Albin
Administrator
*
Tetor 24, 2021, 09:17:46 MD

Popullariteti: 30
Jo Nė Linjė Jo Nė Linjė

Gjinia: Mashkull
Zvicėrr Zvicėrr

 • Data e Regjistrimit:Mars 02, 2010, 10:01:59 PD
 • Identifikimi i fundit:Dje nė 03:08:28 MD
 • Vendndodhja: Luzern
  Postime: 5713

  Aty ku je ti, jam edhe unė!


  test test test
  WWW Email
  « : Shkurt 10, 2021, 08:53:36 PD »

  Dashuria i pushton tė gjitha!

  Nga: Kimete Berisha


  Kmete Berisha

  Mos mė zhgėnje, Memli Krasniqi.
  - Ti nuk je tut prej Komandantit qė nga Drenica me kallash nė krah ju vinte nė Kuvend dhe ju tregonte Juve deputetėve tė PDK-sė se si duhet tė votoni;
  - Ti nuk je tut prej Kryetarėve t'u qė sot janė nė Hagė, dhe derisa tė merret vesh se Ti e ke babėn hoxhė, e Ata janė tė pafajshėm, ty ish dasht mos me t'marrė gjumi natėn.
  - Ti nuk i tutesh LDK-sė qė qe 21 vjet e ka akuzuar SHIK-un pėr likuidimin e aktivistėve tė saj;
  - Dhe nuk i tutesh as Zotit, por i tutesh Albin Kurtit!
  Se Zoti nuk i do ata qė shpifin.
  - Ti shpif se Albin Kurti ėshtė diktator.
  Por, diktatorit i tutesh e Albinit si 'diktator' nuk i tutesh.
  Ēfarė logjike ka kjo! l Ti ish dashur ti tutesh diktatorit!
  - Tregoju fėmijėve se diktator ėshtė Ai qė:
  1. Kontrollon tė gjitha mediat
  (qė do tė thotė Ju i kontrolloni mediat dhe i keni paguar dhe i paguani me paret e qeverisė.
  Drejtorat e RTK janė emėruar nga Kadri Veseli);
  2. Diktatori dhe njerėzit e tij censurojnė dhe shkatėrrojnė opozitėn:
  (Albin Kurti nuk e ka shkatėrruar vetveten, qė do tė thotė Ju censuroni dhe Ju pa pushuar bėni propagandė gebelsiane kundėr opozitės);
  3. Diktatori ka pushtet absolut dhe pushtetin e merr me forcė, me vrasje masive dhe me krime.
  4. Diktatorshipi ėshtė vendi qė udhėhiqet nga njė diktator dhe nga klika e tij.
  Si bėn qė Albin Kurti qenka 'diktator ' pa pushtet!
  Kė po kujton se e mashtron kur po e quan diktator njė njeri qė nuk i tutesh!
  Diktatori:
  - pezullon zgjedhjet dhe suspendon liritė qytetare (pėrveē ty qė tė ka lejuar 'diktatori' ta quash 'diktatorin'-diktator);
  - shpall gjendjen e jashtėzakonshme;  
  - shtyp kundėrshtarėt politikė;  
  - udhėheq me dekret dhe nuk e pėrfill Ligjin!
  Ku ėshtė ai diktator dhe ajo diktaturė, qė unė nuk po e shoh!
  Nėse nuk ėshtė shpifje, ky ėshtė halucinacion visual
  (sepse ju shihni diēka qė Ne nuk po e shohim).
  Kulti i personalitetit po, 'Love Conquers All', fakt, ama Albin Kurtin e duan dhe e respektojnė prej qejfi e jo prej zori.
  Albin Kurti nuk po e pėrndjek popullin
  me kamzhik 'hajdeni mbas meje'.
  - Pastaj, diktaturat janė shtete njėpartiake...etj.
  Kur e merr pėrsipėr pėr ta mashtruar popullin, koncentrohu, se pėr tė qenė manipulant, duhet tė jesh maestro, super inteligjent.
  - Mos u tut, se Kosovės i nevojitet kohė pėr t'u shėruar.
  Pėr t'u ēliruar Institucionet e Kosovės nga paramilitarėt e PDK-LDK nevojiten sė paku edhe 20-tė vjet.
  Kėshtu qė, fitorja do tė jetė e Albin Kurtit, kurse tė gjitha Institucionet ende do tė jenė Tuajat (prej Gjykatės Kushtetuese e deri te Stacioni i Trenit).
  P.S. Ka thėnė baba, oj nanė qitja tymin....
  Identifikuar

  Pėr ndonjė pyetje apo problem rreth forumit shkruaj nė forumin duke klikuar Kėtu

  __________________________________
  Leni kujtimet tė ecin nė rrugėn e tyre,
  se rėndė ėshtė kur kujtimi tė len
  para se ti ta kesh harrue kujtimin!
  Faqe: [1]   Shko Lart
    Printo  
   
  Shko te:  

  Mundėsuar nga MySQL Mundėsuar nga PHP Powered by SMF 1.1.21 |SMF © 2013, Simple Machines XHTML 1.0! CSS!
  Faqja u krijua nė 0.033 sekonda me 18 veprime.


  MKPortal C1.2 rc2 ©2003-2008 mkportal.it
  Faqe e krijuar nė 0.0212 sekonda me 28 query