Shėnimi i Fundit - padukėshėm
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
Forum
Tetor 24, 2021, 10:39:08 MD *
Mirė se vini, Vizitor. Ju lutemi identifikohuni ose regjistrohuni.

Identifikohuni me emrin, fjalėkalimin dhe kohėn e identifikimit
 
   Forumi   Ndihmė Chat Artikull Identifikohuni Regjistrohuni  
Faqe: [1]   Shko Poshtė
  Printo  
Autor Temė: Tri paradokset e PDK-sė  (Lexuar 95 herė)
0 Anėtarė dhe 1 Vizitor po shikojnė kėtė temė.
Albin
Administrator
*
Tetor 24, 2021, 10:39:08 MD

Popullariteti: 30
Jo Nė Linjė Jo Nė Linjė

Gjinia: Mashkull
Zvicėrr Zvicėrr

 • Data e Regjistrimit:Mars 02, 2010, 10:01:59 PD
 • Identifikimi i fundit:Dje nė 03:08:28 MD
 • Vendndodhja: Luzern
  Postime: 5713

  Aty ku je ti, jam edhe unė!


  test test test
  WWW Email
  « : Shkurt 04, 2021, 07:53:03 MD »

  Tri paradokset e PDK-sė.

  Nga:Kimete Berisha


  Kimete Berisha

  1. Tėrė jetėn kundėr UDB-ės dhe nė fund PDK pėrfundon nė duar tė Enver Hoxhajt qė me Libėr e ka mohuar gjenocidin e Serbisė nė Kosovė.
  Shfarosjen e familjeve shqiptare nga shteti serb, Enver Hoxhaj e sheh veē si njė 'pėrpjekje pėr shfarosje'.
  Familjet shqiptare janė shuar dhe kanė vdekur, por vdekjen e tyre Enveri e sheh veē si 'pėrpjekje' pėr tė vdekur, 'pėrpjekje' pėr t'u vrarė.
  2. Hashim Thaēi e ka ditur se Enver Hoxhaj ka thėnė: 'Nėse fiton UĒK unė do tė kėrkoj azil nė Serbi', por e ka mirėkuptuar.
  Hashim Thaēi e ka pasur zanat, t'i mbajė armiqtė afėr vetes dhe mendja e tij t'i 'zbus' me fjalė.
  Me alkiminė e tij ka pasur aq shumė sukses sa qė ka pėrfunduar nė burg.
  Tė gjithė, pa pėrjashtim e kanė shfrytėzuar pėr pare, ia kanė bėrė rrafsh dhe e kanė mashtruar.  
  Sepse mllefi i kundėrshtarėve tė tij ishte i vėrtetė, ishte mllef i njėmend.
  Ata nuk e urrenin Hashim Thaēin pse e lakmonin.
  I huaji i joti s'bėhet.
  Dhe njerėzit nuk tė falin.
  Tė rren gjithkush qė tė  thotė 'Ta kam falur'.
  Zemra nuk fal.
  Pra, Hashim Thaēi vazhdimisht ka bėrė alkimi. Ka
  besuar nė 'zbutjen e armiqve'.
  Anipse prej se ekziston njerėzimi kurrė 'askush' nuk ėshtė zbutur.
  Ka humbur shumė kohė kot.
  Ka punuar me pėrkushtim tė krisur pėr 'shndėrrimin' e armiqve tė tij privat - nė miq.
  E ka marrė me t'mirė Enver Hoxhajn (e ka pokojit) se gjynah, Enveri i ndjeshėm, tejer fragjil dhe romantik, e ka pas' mėrzi luftėn, se lufta e keqe, ėshtė e papranueshme pėr dashnorėt e jetės.
  Hashim Thaēi i ka qėndruar pranė Enverit derisa e ka shėruar nga frika prej UĒK-sė.
  Pasi komandantėt e kanė trajtuar me dashuri, Enveri e ka pranuar ekzistencėn e UĒK-sė,
  e ka pranuar ēlirimin e Kosovės,
  ėshtė pajtuar me shpalljen e pavarėsisė sė Kosovės, ka pranuar tė jetojė nė Kosovė dhe pėrfundimisht ka hequr dorė nga azili nė Serbi.
  Nuk i kanė bėrtitur pse e ka mohuar gjenocidin serb me Libėr, nashtė, e kanė lejuar tė shprehet lirisht kundėr Kosovės.
  3. Se edhe Solanės i ka ndodhur njėsoj si Enver Hoxhajt.
  Pasi e ka shkruar librin '50-tė arsye pėr t'i thėnė Jo NATO-s', Solana u bė shef i NATO-s.
  Se kėshtu ndodh gjithmonė, ēfarė e ke mė sė shumti mėrzi - ta ēon Zoti.
  4. Paskan qenė 4 paradokse (tė mė falni).
  Tash kur shefat e PDK-sė gjenden nė burg me dyshimin pėr krime masive kundėr 'bashkėpunėtorėve tė armikut', Enveri e ka nė dorė partinė.
  Ku ka paradoks mė tė madh se ky!
  Ėshtė edhe mallkim.
  PDK po shkatėrrohet nga ata qė e mohuan.
  E ata qė e ndėrtuan gjuajnė me alltia nė drejtim tė qiellit dhe me vezė nė drejtim tė Albinit.
  Kushdo qė gjuan nė drejtim tė qiellit, e gjuan Zotin dhe engjėjt, prandaj kurrė s'bėhen rehat.
  Ti mbyte veten pėr dashuri ndaj Drenicės, mbasi kaq shumė t'u ka bė merak.
  Thashė, asaj qė mė sė shumti i frikėsohesh-tė ndodh!
  PDK jashtėzakonisht ėshtė frikėsuar nga armiqtė, dhe nė fund vullnetarisht ka pėrfunduar nė duar tė tyre.
  P.S. Kurrė nuk u tregoj se prej ēkahit tutem unė!
  Se, sado e pabesueshme qė tingėllon, por edhe unė tutem, edhe unė e kam njė frikė qė e ruaj veē pėr vete
  😂🤦‍♀️.
  As ju mos gaboni m'i tregu' 'kujt.
  Fundin e barkut mos ia tregoni askujt.
  Hiē, njeriut tė gjallė.
  S'ka gabim mė i madh sesa t'ia tregosh insanit 'thembrėn e Akilit', se pastaj na dėgjon Zoti e pėr inat na bėn tė dashurohemi nė frikėn tonė mė tė madhe.
  (127- e vetmja rrugėdalje)
  Identifikuar

  Pėr ndonjė pyetje apo problem rreth forumit shkruaj nė forumin duke klikuar Kėtu

  __________________________________
  Leni kujtimet tė ecin nė rrugėn e tyre,
  se rėndė ėshtė kur kujtimi tė len
  para se ti ta kesh harrue kujtimin!
  Faqe: [1]   Shko Lart
    Printo  
   
  Shko te:  

  Mundėsuar nga MySQL Mundėsuar nga PHP Powered by SMF 1.1.21 |SMF © 2013, Simple Machines XHTML 1.0! CSS!
  Faqja u krijua nė 0.038 sekonda me 18 veprime.


  MKPortal C1.2 rc2 ©2003-2008 mkportal.it
  Faqe e krijuar nė 0.02067 sekonda me 28 query