Forum

Shtypi dhe Politika => AKTUALE => Temė e nisur nga: Deēani ne Shtator 09, 2021, 09:29:42 PDTitulli: “Serbėt janė popull i urrejtjes, ata po sillen si qentė”
Postuar nga: Deēani ne Shtator 09, 2021, 09:29:42 PD
“Serbėt janė popull i urrejtjes, ata po sillen si qentė”, deklarata e ish admiralit kroat “ēmend” Serbinė

NGA: F.B MĖ: 9 SHTATOR 2021 NĖ ORA: 10:09

expand the original image
Davor Domazet Losho

Gazeta serbe “Informer” ka shkruar pėr “skandalin mė tė ri kroat nė regji tė njė ustashi”, ku njė ish-admiral i ka quajtur serbėt, popull tė urrejtjes dhe qen, transmeton “Bota Sot”.
            Sipas kėtij mediumi, ėshtė skandaloze deklarata e admiralit tė dikurshėm kroat, Davor Domazet Losho, nė njė video nė Youtube, derisa komenton ngjarjet e fundit me rastin e ardhjes nė detyrė tė mitropolitit Joanakije nė Cetinje, ku serbėt i quan qen.
      “Serbėt i urrejnė tė gjithė tjerėt. Ata janė popull i urrejtjes. Nuk ka nė shpirtin e tyre asgjė nga ajo i mėson Krishti. Te ata kjo ėshtė pro-formė. Nė objektin mė tė shenjtė tė popullit malazez ti vjen, po nuk mundesh tė vish aty me forcė. Ky ėshtė njė okultizėm i kulluar dhe i paparė. Ata sillen si qentė”, ka thėnė admirali Davor Domazet Sholo nė njė video.
            Mė pas, ai ka pėrshkruar edhe kinse mbrojtjen ndaj drejtuesve tė Kishė Ortodokse Serbe, nga snajperistėt.
            Paramendoni, ata janė sjellė me helikopter. Ndėrsa ata aty aktrojnė kinse mbrojtje nga fishekėt. Tash pasi kaloi flasin kot kinse ishin tė kėrcėnuar nga snajperistėt. Jo , ata tash po bėjnė teatėr. Ata po tregohen si viktima. Tash kemi vampirizmin e ustashėve”, ka thėnė ish-admirali kroat.