Forum

Shtypi dhe Politika => AKTUALE => Temė e nisur nga: Albin ne Prill 06, 2021, 12:57:47 MDTitulli: Ju 'mbyti'!
Postuar nga: Albin ne Prill 06, 2021, 12:57:47 MD
Ju 'mbyti'!

Nga: (https://www.mergimtari.ch/frau/kimeteberisha.jpg)

Kosova ėshtė vendi mė i varfėr nė Evropė, ama dilemat i ka luksoze:

'Tė shkojmė nė zgjedhje apo ta votojmė Vjosa Osmanin Presidente'!

Kryeministri po lufton me 'armėt' qė i ka nė duar, nuk po i huazon ato 'armė' nga askush, as nuk po lyp ndihmė nga opozita.


Ai nuk mund tė sillet si humbės, kur nuk ėshtė.

Dhe vazhdimisht po fiton.

Po fiton sepse po i zė kundėrshtarėt nė befasi.

Si sot me Ligjin pėr Zgjedhje.Tė gjithė duhet t'i gėzohen kėtij Ligji.

Kjo ėshtė ajo 'gracka', qė duke u mbrojtur nga Kryeministri Kurti, opozita po krijon 'armiq', me shumicė.

Opozita e ka harruar veten, e obsesionuar me urrejtje ndaj pozitės.

Pėr tė mirėn e shqiptarėve tė disaporės ėshtė ky Ligj.

Nuk ka diasporė tė Vetėvendosjes.

Por diasporė tė Kosovės.

Kjo ėshtė grackė!

Dhe i pari ra nė tė Bedri Hamza.

Keq pėr opozitėn nėse e voton Vjosa Osmanin pėr Presidente, e edhe mė keq pėr ta nėse shkojmė nė zgjedhje.

Kush nuk e voton Ligjin pėr Zgjedhje e irriton diasporėn qė na mban me bukė.

I irriton edhe votuesit e vet.

Me Kryeministrin Albin Kurti, tash pėr tash nuk keni alternativė.

P.S. Ec e mos shko nė zgjedhje, gjithė ky mot i mirė qė po i merr fituesit!