Forum

Shtypi dhe Politika => AKTUALE => Temė e nisur nga: Albin ne Shkurt 15, 2021, 10:09:31 PDTitulli: U rritėn fėmijėt e 98-tės!
Postuar nga: Albin ne Shkurt 15, 2021, 10:09:31 PD
U rritėn fėmijėt e 98-tės!

Nga: Ēun Lajēi

A guxoj me folė?
Ani. Mbasi jam sherua m'falet shkretnimi!
Mbramė kur i pashė tre ish lider, tue u ankua se si populli i la t'humbun rrugėve, e tue mos ia pranua fitorėn tjetrit, e plot dy javė banė dasėm pa nuse, tue nxjerrė her helm her mjalt, herė pelim herė mehlem nga goja, m'u kujtua sofra e mbushun plot mish dashi e Oso Kuka mbėshtetun n'rreth t'oxhakut:
- e knova
" A thue ē'ka n'jaj Oso Kuka qi tue i shkua s'ash sonte buka!"
***  Paj... edhe unė sa do qė i mirė isha, jam plakė e duhet me ndejt n'rreth t'oxhakut e me dorėzua zotshpillėkun tė nji artist tjetėr!
- Ikni, se boll u thirret n'Ibrahimin e n'UĒK-nė! I duhen ide e lufta t'reja kėtij populli, se janė rritė femijėt e 98-tės e Kosovėn e duen ma t'pastėr e ma t'bukur!
Veē mos harroni, se hala keni m'u ndėshkua, nėse mendoni me ia vu ndėrskamcėn fituesit!
Urime sokolanat e VV-sė!
Dardani, 15.02.2021