Forum

Shtypi dhe Politika => AKTUALE => Temė e nisur nga: Albin ne Shkurt 01, 2021, 11:14:51 PDTitulli: S'deshta, por fola!
Postuar nga: Albin ne Shkurt 01, 2021, 11:14:51 PD
S'deshta, por fola!

Nga: Ēun Lajēi
expand the original image

S'po du' e s'po muj pa folė e s'po dua me prishė zemrėn e askujt!
S'po muj e me heshtė kisha dashtė, po s'po muj, se s'po m'leni ju qė njisoj vepruet vite ma parė tue ba parada t'rrethuem me polici.
Si mund t'i thoni nji grueje qė e pėrfaqėson shtetin e vet n'qytetin e vet (veē nese ju e falet e ne s'po dimė), ēka deshte qė shkove n'Mitrovicėn e veriut ( qė ju ia dhatė kėtė emėn, jo gjenerata e dyzetė e pestė)!
Si mund t'i thoni nji ish kryeministri e nji kryeministri n'ardhje: Ujk n'Prishtinė e lepur n'Mitrovicė!?
Pse, a mos luftuet ju vite ma parė, e ne qėlluem t'qorruem qė s'iu pamė?
Cili ishte qėllimi?
Me u vra edhe nji Enver e me shitė pallavra n'Prishtinė?
Lexoni pak pėr Isa Boletinin se iu ban mirė! Ai hynte n'Boletin, por s'dilte pa e ba Shqypni!
Ne e kemi ngreh zhag filanin!? Thonė e zgėrdhihen!
Po, namin e patet ba tue ba foto me Radojēiqin e Rakiēin! Shikojeni vetėn n'internet!
Mjerimi s'ka emėn po gjurmė t'mjerueshme!
P.S!
Ramush.
N'Istog t'thashė publikisht, me 2019-tėn, n'fushatėn tande zgjedhore: Mos vdeksha pa e pa Albinin Kryeministėr e Ty me Albinin!
Nuk t'erdhi mirė atė ditė, (bile mbas tubimit tre burra nga rradhet tua m'kėrcnuen) por mua sonte po m'vjen mirė, teksa po t'shikoj nė T7 tue folė pėr Albinin Kryeministėr e pėr vetėn President!
Kosovės i duhet truni edhe zemra dhe i bani mirė nėse futeni pa hile n'jarm, e lavrėn e ēoni drejt ma n'fund!
S'deshta, por fola! Gabova