Forum

Shtypi dhe Politika => AKTUALE => Temė e nisur nga: Albin ne Janar 30, 2021, 12:50:25 MDTitulli: Si ta fus nė xhep aman Si ta fus nė xhep aman aman-si ta fus -si ta fus nė dorė!
Postuar nga: Albin ne Janar 30, 2021, 12:50:25 MD
Si ta fus nė xhep aman aman-si ta fus nė dorė!


Kimete Berisha


Nga: Kimete Berisha

Shumė ju ka bė merak me fut Albinin nė xhep.
Po ka qejf, u dogj flalė qė ai moment kur e fut Albinin nė xhep me qenė natė dhe ky me qenė i veshur me pizhama tė mėndafshit.
Tash nuk jam e sigurt pėr cilin xhep e ka fjalėn, a pėr xhepin e pasmė a pėr xhepin pėrpara.
Se ka dallim.
Nėse e ka fjalėn pėr xhepin e pasmė, mundesh me marr edhe njė shami tė kaubojėve dhe sipas dėshirės vendos vet a ta fusėsh nė xhepin e majtė apo tė djathtė.
Nėse e vendos shaminė nė xhepin e djathtė, je kandidat pasiv, nėse e mban shaminė nė xhepin e majtė kėrkon 'rival' aktiv.
Por kujdes se ka edhe xhepa tė rremė, veē pėr zbukurim.
Dhe kujdes se kur e fut njeriun nė xhep, pastaj ai ti lexon letrat n'xhep.
Me pas dėshirė me fut dikė nė xhep, ėshtė dėshirė posesive, perverse besa, sipas fjalorit shqip do tė thotė 'me bė pėr vete dikė, me shti nė dorė'.
Boll o pus, se marre. Kalo sė paku nė rrip tė pantollave.
Ti dėshiron tė thuash tė mbaj nė vegė tė pantollave, e mend te xhepi!
Me mbajt dorėn nė xhep derisa bisedon me njerėz, nuk ėshtė e lavdueshme.
Edhe nė K'uran shkruan.
P.S. Dhe merr mėsim prej grave.
Kur gruaja e fshatit i shpall luftė frontale rivales sė saj, i thotė, si nė vijim:
Krejt punėt i kryej dhe njėkohėsisht ty tė mbaj nė shpinė!
Kjo ėshtė simbolikė e bukur, perv.