Last Shout - Posted by: Deani - Wednesday, 30 September 2015 17:13
News

News->Risi n Mergimtari.ch->Un po tmallkoj sa her po ma luan gurin, por Gjuriqin e arrestuan ta rriste namin Presidenti, e tia thyente kurrizin Kryeministrit   
Un po tmallkoj sa her po ma luan gurin, por Gjuriqin e arrestuan ta rriste namin Presidenti, e tia thyente kurrizin Kryeministrit

[IMG]http://www.mergimtari.ch/foto/gjur-1.jpg[/IMG]]


e un po ta them, se ndrskamcat i pate nga komandantat e Bllacs e kurr se hetove lum miku,
Shnet e rrnoft Rugova q kurr sdo tpranoj kufi tjetr pos akorrit.

un Laji

Miku im Ramush

Mora vesh se Lista Serbe u largua nga qeveria. Zoti na lasht shnosh, se boll jam gzua e besoj edhe shum t tjer. Andaj gzohu edhe ti lum miku.
Me anmiqt skan mujt tbahen miq as tpart ton para qinda vitsh.
Qeverisje me ata q kokat i kan nBeograd e baglat i bajn nKosov, nuk ka.
Por as me krent e shitun shqiptar nuk mund t ecsh drejt lum vllau.

Ata shpirtin ia kan shit dreqit para se tbahen bashk me ty. Nfakt, Hashimi e Kadria kan qen e jan e zeza jote dhe e jona. Gjithka q po bahet pr shkelqim nmedia ktyre ditve, pra edhe arrestimi i Gjuriqit, ishte nji regji amatoreske e nji regjizori nga Broja, pr rrzimin tand, sepse andrrn pr ratifikimin e Demarkacionit e realizuan prmes teje, e tani siu duhesh ma, prandaj e xhiruan nji film ku kryeprsonazhi vdiq (u lirua) nfillim t filmit, dhe aty u krye edhe filmi se Gjuriqin e uan nMerdare. far budallakie more Zot!
Ramush vllau. Ky film do tishte binds pr shikuesin, sikur kryepersonazhi (Gjuriqi) t burgosej dhe t gjykohej. Por nuk ndodhi, sepse inskenimi i diletantit ishte ta rriste namin e Presidentit, e tia thyente kurrizin Kryeministrit.
Sepse kjo maskarad e Hashimit ndodhi para 6 vitesh e sa, kur u vra nji polic nVeri! Apo?
Tani sdi t them, pos fjals plakut:-biro ruaju samarit q vret nshpatulla, se tlen pa kam!
Ramush vllau

Un nji troh po tmallkoj sa her po ma luan gurin, e po tbekoj sa her po e on nakorr. Nejse.
Mendoj se miku sasht mik nse nuk ta thot tvrtetn nsy, e un po ta them, se ndrskamcat i pate nga komandantat e Bllacs e kurr se hetove lum miku, e un kot q t dua, e kot q t mbeshtes, se hajr prej meje kurr spate!
Shnet e rrnoft Rugova q kurr sdo tpranoj kufi tjetr pos akorrit.by Deani, Thursday, 29 March 2018 15:56, Comments(0)
Comments


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Page generated in 1.46174 seconds with 41 queries