Last Shout - Posted by: Deani - Wednesday, 30 September 2015 17:13
News

News->Risi n Mergimtari.ch->Trojka q po e shkatrron Kosovn   
Trojka q po e shkatrron Kosovn

[IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG][IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg

Deputeti Korab Sejdiu gjat nj interviste pr gazetn Zri ka deklaruar se tre lidert kryesor t vendit: presidenti Thai, kryeministri Haradinaj,

si dhe kryeparlamentari Veseli, me veprimet e tyre t fundit pr shfuqizimin e Ligjit pr Gjykatn Speciale po e shkatrrojn Kosovn. Sipas tij, nj blof i till ishte pr ta shptuar veten nga Specialja, si dhe pr ti rritur pazaret n prag t arrestimeve t para.
Deputeti i Parlamentit t Kosovs, Korab Sejdiu, i cili njhersh sht jurist me profesion, thot se tentativa e presidentit Hashim Thai, e kryeministrit Ramush Haradinaj dhe e kryeparlamentarit Kadri Veseli pr ta shfuqizuar Ligjin pr Gjykatn Speciale ishte pr ta shptuar veten nga kjo e fundit dhe pr ti rritur, si thot ai, pazaret n prag t fillimit t arrestimeve.
Kto komente Sejdiu i ka br gjat nj interviste pr gazetn Zri, duke shtuar se t premten u pa qart nj blof i till i trojks (Thai, Haradinaj dhe Veseli), q, sipas tij, po e shkatrron Kosovn.

Juristi Sejdiu thot se n lidhje me iniciativn e fundit nuk bhet fjal pr nj ligj t rndomt, por, si thot ai, pr nj prpjekje pak m t madhe n kontekst t votave q nevojiten pr ta br nj ndryshim t till, i cili ka edhe implikime kushtetuese dhe nj investim shum t madh nga partnert ndrkombtar, n veanti nga SHBA-ja dhe BE-ja.

Pra, n rastet si kto kur ne hyjm n obligime q kan edhe implikime ndrkombtare nuk mund pastaj t luajm me ata t cilt jan pjes e procesit, sepse, si edhe po shihet, kt ata nuk e tolerojn, ka pohuar Sejdiu.

Ky i fundit madje sht shprehur i gatshm q ta jap votn e tij pro mocionit pr rrzimin e qeveris Haradinaj nse opozita punon n kt drejtim, si ka deklaruar s fundi.by Deani, Thursday, 22 February 2018 18:29, Comments(0)
Comments


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Page generated in 6.5016 seconds with 41 queries