Shenimi i Fundit - Shkruajtur nga: Deēani - Mėrkur, 30 Shtator 2015 17:13
Zona e Shkarkimeve

MKP Mergimtari.ch ShkarkimeLITERATURSHPRISHJE E TERRIT [ Kėrko ]

SHPRISHJE E TERRIT
Titulli SHPRISHJE E TERRIT
Pėrshkrimi SHPRISHJE E TERRIT / HAJDIN ABAZI-POEZI
Vendosur nga Deēani
Dimensioni 266.17 Kb
Vlerėsimi Vota: 6 - Mesatarja: 5


Panoramat -
Demo Url -
Voto
Komentet
Deēani
17 Shk 2018
Ky vėllim Poetik i Hajdin Abazit mė kujton dramėn "Gjuha e malit" tė Harold Pinterit, pėr njė tė burgosur Politik irlandez, tė cilin nuk e lėnė tė flas nė gjuhėn e tij me nėnėn dhe me gruan....
Kush ka nė Evropė sot pėr tė shpalosur nga kjo dramė mė shumė nga krijuesi shqiptarė?

Statistikat
Ndodhen 21 file nė database
Mė e shkarkuara: Lahuta e Malcģs
Mė e shikuara: POEZI TĖ ZGJEDHURA
Mė e votuara: POEZI TĖ ZGJEDHURA

Pėrdoruesit totalė tek Shkarkimet: 2 (0 Pėrdorues tė regjistruar 2 Vizitorė dhe 0 Pėrdorues anonim)
Pėrdoruesit e dukshėm janė:


 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.04945 sekonda me 45 veprime