Krijo Faqen tėnde tek MKPortal | HOME
PRANVERA E LIBRAVE


PRANVERA E LIBRAVE
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Chi Sono

Anni:
Cittą:Lucern
Zodiaco:Peshku


PRANVERA E LIBRAVE•TEKI DERVISHI<br />Personat<br /> ARI PRESPARI <br />ARBEN TETOVA <br />SHEGA <br />NARRATORI<br />LIRIA <br />JERMILOVI - XHUXH<br /> DESA MASTILOVA<br /> SLATKI ALEKSIJEVIĒI<br /> DUNJA UJKANI<br /> OGLlQI I MAĒVĖS<br /> MARIA ALEKĒIEVA<br /> OGAV BULATI <br />DOBRI MANDAREVIQI <br />SEKRETARI I KOMITETIT<br /> IJA<br /> LEJLA<br /> NUSJA<br />CIVIL - POLICI I<br /> CIVIL - POLICI II<br /> MURGESHA<br />INSTRUMENTALISTĖT<br /> TRI NUSET <br />KUARTETI

Amo et Odio

AMO
e mira
ODIO
Padrejtesija

Memoria

ditėt e fundit
Mars 2016


Link

mergimtari.ch


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Martė, 01 Mars 2016

POLIC - CIVILI I

Ah, u alivanos!

POLIC - CIVILI II

Grua e fëlliqur!

[b]POLIC - CIVILI I[/b]

[b][i](E merr Nusen para duarsh) [/i][/b]

Në spital, hë?

[b]POLIC - CIVILI II[/b]

Në spital! Në çmendinë!

[b]POLIC - CIVILI I[/b]

Do ta dërgojmë në shtëpinë e lutjeve. Në spital!
Në çmendinë!

[b][i](Dalin)[/i][/b]

[b]JERMILOVI - XHUXH[/b]

(Merr karrocën e vogël njërrotëshe, i afrohet ushtarit të vdekur në qivur dhe e hedh mbi karrocën dyrrotëshe, duke u nisur lart, drejt andej nga ajo vetull ure, atje ku duket si një kontur i gjallë që merr frymë. Duket përsëri se del Nusja duke u shpëtuar duarsh Policë - civilëve dhe merr vrap duke i dalë përpara Jermilovi - Xhuxh. Nuses i ka rënë velloja ndaj e mban në dorë copën e pëlhurës së bardhë që valon pas saj kur nget. lermilovi - Xhuxh tashmë është ngritur me karrocën e tij në majë të asaj vetulle ure.
Duket tek derdh barrën. e karrocës së tij sikur të flakte mbeturinat në ndonjë greminë. Shihet e dëgjohet një rrokullimë, si të binte në hon një trup i padukshëm. Lart, atje, në atë vetull ure du-

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Passioni

Ho Letto
1. LUFTA E DRENICES
2. Tropoja ne Breza
3. Djenocidi serbo-madh dhe qendresa SHQIPTARE

Ho Visto
Mechanick

Ascolto
Folklorike, popullore dhe e leht


Pensieri

Leni kujtimet te ecin ne rrugen e tyre,
se rende eshte kur kujtimi te len
para se ti ta kesh harrue kujtimin!


Amici

001787 vizitor me kan vizituar