Krijo Faqen tėnde tek MKPortal | HOME
PRANVERA E LIBRAVE
PRANVERA E LIBRAVE
PRANVERA E LIBRAVE•TEKI DĖRVISHI
Personat
ARI PRESPARI
ARBEN TETOVA
SHEGA
NARRATORI
LIRIA
JERMILOVI - XHUXH
DESA MASTILOVA
SLATKI ALEKSIJEVIĒI
DUNJA UJKANI
OGLlĒI I MAĒVĖS
MARIA ALEKĒIEVA
OGAV BULATI
DOBRI MANDAREVIĒI
SEKRETARI I KOMITETIT
IJA
LEJLA
NUSJA
CIVIL - POLICI I
CIVIL - POLICI II
MURGESHA
INSTRUMENTALISTĖT
TRI NUSET
KUARTETI
Martė, 01 Mars 2016
POLIC - CIVILI I

Ah, u alivanos!

POLIC - CIVILI II

Grua e fėlliqur!

POLIC - CIVILI I

(E merr Nusen para duarsh)

Nė spital, hė?

POLIC - CIVILI II

Nė spital! Nė ēmendinė!

POLIC - CIVILI I

Do ta dėrgojmė nė shtėpinė e lutjeve. Nė spital!
Nė ēmendinė!

(Dalin)

JERMILOVI - XHUXH

(Merr karrocėn e vogėl njėrrotėshe, i afrohet ushtarit tė vdekur nė qivur dhe e hedh mbi karrocėn dyrrotėshe, duke u nisur lart, drejt andej nga ajo vetull ure, atje ku duket si njė kontur i gjallė qė merr frymė. Duket pėrsėri se del Nusja duke u shpėtuar duarsh Policė - civilėve dhe merr vrap duke i dalė pėrpara Jermilovi - Xhuxh. Nuses i ka rėnė velloja ndaj e mban nė dorė copėn e pėlhurės sė bardhė qė valon pas saj kur nget. lermilovi - Xhuxh tashmė ėshtė ngritur me karrocėn e tij nė majė tė asaj vetulle ure.
Duket tek derdh barrėn. e karrocės sė tij sikur tė flakte mbeturinat nė ndonjė greminė. Shihet e dėgjohet njė rrokullimė, si tė binte nė hon njė trup i padukshėm. Lart, atje, nė atė vetull ure du-
Deēani ka shėnuar nė ora 08:50 - Adresa - komente
001399 miqė mė kanė vizituar mua