Krijo Faqen tėnde tek MKPortal | HOME
PRANVERA E LIBRAVE


PRANVERA E LIBRAVE
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Chi Sono

Anni:
Cittą:Lucern
Zodiaco:Peshku


PRANVERA E LIBRAVE•TEKI DERVISHI<br />Personat<br /> ARI PRESPARI <br />ARBEN TETOVA <br />SHEGA <br />NARRATORI<br />LIRIA <br />JERMILOVI - XHUXH<br /> DESA MASTILOVA<br /> SLATKI ALEKSIJEVIĒI<br /> DUNJA UJKANI<br /> OGLlQI I MAĒVĖS<br /> MARIA ALEKĒIEVA<br /> OGAV BULATI <br />DOBRI MANDAREVIQI <br />SEKRETARI I KOMITETIT<br /> IJA<br /> LEJLA<br /> NUSJA<br />CIVIL - POLICI I<br /> CIVIL - POLICI II<br /> MURGESHA<br />INSTRUMENTALISTĖT<br /> TRI NUSET <br />KUARTETI

Amo et Odio

AMO
e mira
ODIO
Padrejtesija

Memoria

ditėt e fundit
Mars 2016


Link

mergimtari.ch


......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
Martė, 01 Mars 2016ej! Lëshoje dore të vdekurin ... se nuk bën më ky: mashkull për dashnor, oj e mallkuar!

(Hyjnë dy Policë - civilë)

POLIC - CIVILI I

(Shokut)

Ngjitja krahëve, të marrës! Pushtojë!

POLIC - CIVILI II

(Duke u përpjekur ta shkoqë Nusen nga i vdekuri)
Po, kjo - or - paska shkalluar fare!

POLIC - CIVILI I

E paskan lënë mendtë nga dhembja.

POLIC - CIVILI II

Pa i rënë me grushta nuk e shkoq dot nga i vdekuri, se fuqia e të çmendurve i bën ballë edhe rëndesës së tokës; ns prangat nuk bëjnë punë. ve¬ tëm muri, koleg; vetëm muri.

POLIC - CIVILI I

Muri dhe grushtet.

POIC-CIVILI II

Bjeri pra, bjeri! Mos ki mëshirë!

NUSJA

(Alivanoset)

Ah! O Zot!
(Përmbyset mbi të vdekurin)

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..

Passioni

Ho Letto
1. LUFTA E DRENICES
2. Tropoja ne Breza
3. Djenocidi serbo-madh dhe qendresa SHQIPTARE

Ho Visto
Mechanick

Ascolto
Folklorike, popullore dhe e leht


Pensieri

Leni kujtimet te ecin ne rrugen e tyre,
se rende eshte kur kujtimi te len
para se ti ta kesh harrue kujtimin!


Amici

001787 vizitor me kan vizituar