Krijo Faqen tėnde tek MKPortal | HOME
PRANVERA E LIBRAVE
PRANVERA E LIBRAVE
PRANVERA E LIBRAVE•TEKI DĖRVISHI
Personat
ARI PRESPARI
ARBEN TETOVA
SHEGA
NARRATORI
LIRIA
JERMILOVI - XHUXH
DESA MASTILOVA
SLATKI ALEKSIJEVIĒI
DUNJA UJKANI
OGLlĒI I MAĒVĖS
MARIA ALEKĒIEVA
OGAV BULATI
DOBRI MANDAREVIĒI
SEKRETARI I KOMITETIT
IJA
LEJLA
NUSJA
CIVIL - POLICI I
CIVIL - POLICI II
MURGESHA
INSTRUMENTALISTĖT
TRI NUSET
KUARTETI
Enjte, 11 Shkurt 2016
ej! Lėshoje dore tė vdekurin ... se nuk bėn mė ky: mashkull pėr dashnor, oj e mallkuar!

(Hyjnė dy Policė - civilė)

POLIC - CIVILI I

(Shokut)

Ngjitja krahėve, tė marrės! Pushtojė!

POLIC - CIVILI II

(Duke u pėrpjekur ta shkoqė Nusen nga i vdekuri)
Po, kjo - or - paska shkalluar fare!

POLIC - CIVILI I

E paskan lėnė mendtė nga dhembja.

POLIC - CIVILI II

Pa i rėnė me grushta nuk e shkoq dot nga i vdekuri, se fuqia e tė ēmendurve i bėn ballė edhe rėndesės sė tokės; ns prangat nuk bėjnė punė. ve¬ tėm muri, koleg; vetėm muri.

POLIC - CIVILI I

Muri dhe grushtet.

POIC-CIVILI II

Bjeri pra, bjeri! Mos ki mėshirė!

NUSJA

(Alivanoset)

Ah! O Zot!
(Pėrmbyset mbi tė vdekurin)

Deēani ka shėnuar nė ora 10:06 - Adresa - komente
001399 miqė mė kanė vizituar mua