Forumi Dashuria
Pages: 12
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:03:59 PD
''Ditlindja jote''
Ti po gezohesh me shoqerin dhe te fejuaren tende,
kurse une rri duke qare ne vetmi,
duke menduar pėr te kaluaren e lumtur dhe te ardhmen e zeze...
Tani ti vallzon me te dashuren tende dhe harron se ku jam une.
Nuk te bije ndermend me pėr mua,
pėr njė zemer qe vetem ty te deshti.
Ende nuk e kam te qarte se c'ka te bera qe me braktise ne kete menyre.
Une e di se ato buze dikur mi fale mua,
tani i puth tjeter vajze e jo une qe te dua.
Megjithate nga thellsia e zemres se coptuar,
ta uroj ditlenjen tende.
Te uroj fat dhe lumturi te perjetshme...!
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:04:16 PD
Te uroj qdo gje ne jete,
ne trup shendet,ne mesim vullnet,ne ide drejtesi ne nerva qetesi,ne familje harmoni,ne te ardhmen lumturi dhe shumė shumė Dashuriiiiiiiiiiii,Happy Birthday Happy Birthday to You

Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:04:30 PD
pėr ditlindjen tende te uroj:
Gjithqka dhe Asgje,
Te uroj gjithqka qe te ben te lumtur,
Dhe asgje qe te ben te vuash...!
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:04:54 PD
pėr datlindje tende te dhuroj dashurin timE.
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:05:03 PD
**** Gezuar ditelindjen,
te uroje nga zemra ty,
ē'do dite e ore te jetes tende,
e kalofsh ne lumturi.
edhe 100 vite te tjera jetofsh,
te mbushura plot gezime,
i uron zemres sate,
nga large zemra ime. ***
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:05:15 PD
urime ditlindjen edhe nga ana ime pėr ate qe e ka sot ditlindje u befte 100 vjece.
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:05:31 PD
T'deshiroj rrudha te plakjes,
edhe pse pėr mu gjithmon
do mbetesh lule...
---urime datlindja---
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:05:44 PD
URIME DITLINDJEN anjeher mos e mendo Ditlindjen si Lamtumiren e njė Vitit te shkuar sepse nuk do mundesh kurre ta festoje ate...Mendoje si mireseardhje e njė viti plot Lumturi Dashuri Fat Sukses...Urime..
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:06:10 PD
--ShUmMm uRiMe ---

Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur, kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte....dhe atehere te krijoj ty.(I dashur) Edhe 100!
pėr ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk e pershtacme te mbyllesha brenda njė pakoje dhuratesh. shumė urime!
Je dielli qe ngroh zemren time dhe ndricon ditet e mia....je ylberi qe u jep ngrohtesi enderrave te mia.....Gezuar Ditelindjen zemra ime!
Desha te gjeja njė fraze te jashtezakonshme...por nuk ekziston asnje aq e bukur sa te transmetoje dashurine time...me ket thjeshtesia ėshtė forma e vertete e bukurise...kaq thjesht te uroj edhe 100 vjet!
Kam njė lajm te keq pėr te te thene: neser i dashur, do kesh njė vit me shumė ne krahe.a do te me haroj mua qe kam ni pas ti ?...? Megjithate shumė urime 

Te uroj 12 muaj lumturi, 52 weekende qetesi, 365 dite dashuri, 8760 ore paqe, 525600 minuta sukses, 31536000 sekonda miqesi.URIME!!!
pėr te gjithė gezimin qe solle ne zemren time, pėr ēdo enderr qe bėrė realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bėrė te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, ishe drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime ėshtė njė vend me i mirė tani, fale teje...

shumė kilometra na ndajne, por dashuria ime pėr ty kalon ēdo limit...sidomos ne kete dit…
_________________
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:13:25 PD
Je dielli qe ngroh zemren time dhe ndricon ditet e mia....je ylberi qe i jep ngrohtesi enderrave te mia.....Gezuar Ditelindjen zemra ime!
Poezi:Urime Ditlindja By: Mergimtarja Date: Shtator 17, 2010, 07:13:33 PD
autorizoj.zonjushen -Lolita- qe ti terheq nga banka e lumtruis edhe 100 vjet lumtrui tjera, urime ditlinedjen!!!
Poezi:Urime Ditlindja By: Besa Date: Shtator 17, 2010, 10:41:43 PD
Me ngjyr te kuqe po ti shkruaj keto fjal ne ditlindjen tende nuk mundem me arrdh ne hije te lisit ne hije te pemes ta uroj ditlindjen nga thellsija e zemres.
Poezi:Urime Ditlindja By: Besa Date: Shtator 17, 2010, 10:43:06 PD
Urime ditelindjen zemra ime...Dy gjera ti uroj ne jete, gjithqka dhe asgje...gjithqka qe te ben te lumtur dhe asgje qe te ben te vuash...U befsh 100 vjeq ylli im.

Poezi:Urime Ditlindja By: Besa Date: Shtator 17, 2010, 10:45:26 PD
Ca fjal jam tuj i shkru ditelindjen per ta uru dhe ta dish se, se kam harru po nga zemra jam tuj te uru, me kto fjal po te kujtoj dhe 100 vjet te tjera po te uroj qofsh gjithmon i lumtur dhe nje jet sa me te bukur.

Poezi:Urime Ditlindja By: Zemra Date: Shtator 17, 2010, 12:12:26 MD

Gėzuar ditėlindjen shpirti im, e mbushur me lumturi dhe buzėqeshje tė jetė kjo diė pėr ty...