Forum

Sporti => Futbolli => Temė e nisur nga: Deēani ne Qershor 26, 2014, 06:43:50 MDTitulli: Botėrori - BRAZIL 2014
Postuar nga: Deēani ne Qershor 26, 2014, 06:43:50 MD
 
(http://www.mergimtari.ch/foto/Shaqiri1.jpg)
Brazil:- Super ylli shqiptar ka shkėlqyer sot. Menjėherė pas pėrfundimit tė ballafaqimit mes Zvicrės dhe Hondurasit kanė filluar lėvdatat pėr Xherdan Shaqirin.
          Mesfushori kosovar realizoi het-trik nė fitoren 3:0 duke udhėhequr skuadrėn helvetike drejt kualifikimit tutje nga Grupi E i Kampionatit botėror.
         Dhe, Kryeredaktori i rubrikės sė sportit nė tė pėrditshmėn zvicrane Blick, Felix Bingesser ka lavdėruar Shaqirin duke e veēuar tė rėndėsishėm pėr ekipin njėsoj sikurse Lionel Messi te Argjentinea, kundėrshtari i ardhshėm i tyre nė fazėn tjetėr tė garės.
"Edhe en kemi njė mMessi", u shpreh ai nė komentin e tij tė publikuar menjėherė pas ndeshjes. Ndėrsa Shaqiri ėshtė vlerėsuar nme notėn 10. Ja si u vlerėsuan futbollistėt e tjerė tė tė dyja skuadrave?
Zvicra: Benaglio 7, Lichtsteiner 6, Xhaka 5, Berhani 6, Rodriguez 7, Mehmedi 7, Drmiē 8, Djourou 4, Schaer 7, Shaqiri 10.
Honduras: Valladares 5, Figueroa 6, Bernaedez 4, J. Garcia 4, W. Palacios 5, Bengston 5, Costly 4, B. Barcia 5, Espinoza 5, Beckeles 5