Forum

Rregullat e Forumit => Disa rregulla pėr forumin => Temė e nisur nga: Admin ne Mars 02, 2010, 03:52:57 MDTitulli: Para se tė postoni-Lexo rregullat!
Postuar nga: Admin ne Mars 02, 2010, 03:52:57 MD
Pėrshėndetje,

Janė disa rregulla shtojcė qė forumin mund ta bėjnė mė tė ruajtur nga disa gjėra qė s'munden tė jenė nė forum. Prandaj ju rekomandojmė qė t'i hidhni njė sy  pėr tė parė se ēfarė ėshtė dhėnė kėtu.•   Postimet duhet tė bėhen nė forumet pėrkatėse. Anėtarėt janė tė lutur tė shikojnė pėrshkrimet qė ofrojnė forumet para se tė postojnė. Anėtarėt qė nė vazhdimėsi bėjnė tė kundėrtėn do tė paralajmėrohen.

•   Anėtarėt duhet tė postojnė nė njė mėnyrė qė tė kenė respekt pėr anėtarėt e tjerė. Abusim ose gjuhė e papranueshme nė ē'do menyėr nė drejtim tė anėtarėve ėshtė totalisht e papranueshme, dhe kjo do t'ju ēojė deri nė marrjen e njė paralajmėrimi.•   Anėtarėt duhet tė mos harrojnė se forumi ėshtė drejtuar pėr gjeneral audiencė. Postime tė materialeve pornografike ose tekste, imazhe dhe linke ofensive nuk do tė tolerohen nė asnjė mėnyrė, dhe do tė ju ēojė deri nė njė paralajmėrim.


•   Nė qoftė se ju mendoni se kėto paralajmėrime janė tė paqėndrueshme, ju jeni mė se tė mirėpritur tė kontaktoni njė Admin, vendimi i tyre ėshtė pėrfundimtar.•   Ē'do atempt(tentim) pėr t'u futur nė forum kur ju keni njė BAN tė pėrkohshėm duke u ri-regjistruar me njė emėr tjetėr qė nuk ėshtė nė ban list ose ndrrimi i IP per ti shpėtuar IP Ban ose ndėrrim te emailit pėr t'i shpėtuar E-mail BAN, do tė ēojė nė BAN pėrgjithmonė. Kėtu pėrfshihet edhe postimi si anonim.


•   Njė pėrveēėsim bėhet kur anėtarėt kontaktojnė me ndonjė Admin. ose Mod. privatisht (kjo nė asnjė mėnyrė duke i sharė apo abuzur), do tė jepet ban pergjithmonė automatikisht.•   Reklamime tė faqeve, apo spam nėpėr nėnshkrime nuk lejohen dhe nėnshkrimi do t'ju fshihet, duke marrė edhe lajmerim pėr kėtė!


•   Gjithashtu, anėtarėt nuk lejohen tė ndryshojnė kahjen e temave (me qellim).

•   Postimet e dėrguara nga anėtarėt nė shkronja tė mėdha (i gjithė teksti) nuk do tė lejohen(!) dhe se do tė largohen nga lexuesit

•   BAN pėrgjithmonė jepet vetėm kur ne nuk na jepet asnje mundėsi tjetėr pėrveēėse kjo, dhe konsultim me anetarė do tė bėhėt para se tė merret vendimi.

•   Rregullat vlejnė edhe pėr mesazhet private, kur ato tejkalojnė kufijt dhe paraqiten te stafi – do merren masa konkrete!


•          Po ashtu anetarėt janė tė lutur tė mos bėjnė(veprojnė) si Moderatorė , dhe nė asnjė mėnyrė nuk lejohen tė ndėrhyjnė nė punėt e tyre, duke bėrė tė kundėrtėn do t'ju ēojnė nė marrjen e paralajmėrimit. Pėr ē'do problem mund tė kontaktoni njėrin nga administratorėt apo moderatorėt e forumit


•          ANĖTARI QĖ DĖSHIRON TĖ REGJISTROHET  ME IP PROXY APO ME EMAIL SPAM KĖTĖ VEPRIM E KA TĖ NDALUAR DHE NUK E KA MUNDĖSIN ME U KYĒ NĖ KOMUNITETIN TONĖ.