Forum

Kultura => Poezi => Temė e nisur nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 07:35:12 PDTitulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 07:35:12 PD
Rrethė Webfaqės sonė tė pėrbashkuar
Me njė dėshir me njė qėllim
Tė gjithė kėtu tė regjistruar
Tė japim nė forum ndonjė mendim

Prej webit tonė veq ai largohėt
Qė priton tė diskutoj
Kushė ėshtė forumist regjistrohėt
Qė e ndjen vetėn Kosovarė

Pranė PC-ės do tė qėndrojm
Pėr Webin tonė shkrime tė postojm
Sepse www. mergimtari.ch
ne tė gjithė e adhurojm

Se forumistat kėtė e thanė me gojė
Se atmosfera kėtu do tė mbizotroj
Forumi mergimtari.ch pėr gjithmonė do tė rroj
Pėr derisa shkrime kėtu postojn
Ne kėtu do tė qėndrojm.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 07:35:44 PD
E mėrzitur edhe e tretur
askush pranė sėm ka mbetur
lexo andej e lexo kėtej
askund buzėqeshjen nuk e gjej
kur njė ditė e vetme mbeta
krejt padashje kėtė forum e gjeta
o zot thash sa mirė qenka kėtu
kėto ditė tė veshtira une me i kalu
shumė postime shkruaj une e nga ju i pres
tani te gjithve kėtu ne kete forum
nga thellėsija e zemrės ju pėrshėndes


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 07:44:30 PD
Edhe ni here jam ka du me shkru po me shum gezime
pėr shoqerin time qe kan shum qellime

tu ja fillu nga Albini..Albini qe ka qellu
qdo her i pari ka qef me Perfundu ...

Zemra jon ma e mira ne kete Forum
Temat e saj pėr dashuri te kallin te bajn shkrum

Besa  kuptohet se kush ėshtė edhe ska dyshim
ka qellu bukuroshe e forumit edhe qdo here ka ni synim

Agimi ne mergimtarin.ch ska sen qe e ndalon edhe nuk ndryshon
qdo pun si asht mas miri VIPeeR po e perfundon


Fllanza jon e njeta ėshtė edhe e njet ka me kan gjithmon
bjen heret me flejt e prej gjumit qohet shum von

Kosovare-4-ever Sponsore me temat e tija te qellume e me shum kuptime
te rrall jan ata qe din me nxjerr shtjellime
Fjolla Llokumja e Forumit dihet se ska shum pretendime
qdo here e ma shum me shkrimet e saje te mushe me gezime
Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 07:47:01 PD
F_orumi
M_ergimtari.cj
&
J_u doni te dini kend une dashuroj?!
U_ne pėr kete pak po ju shkruaj,
V_etem kete po te lexoni,
E_dhe vete do ta kuptoni.........

Porsi yje lart ne qiellin,
e Forumit ecmekohen qendrojme,
shoke e shoqe te mirė jemi,
qaste te mira ne kėtu gjithmon kalojme..../


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 07:47:28 PD
Sonte po lexoj ne forumin tone,
ju lexova me plot deshire!
Sec me vret dicka ne zemer,
S`jua them dot,o shoke te mirė!

Ngushellim gjejme ne mendime,
si shkembim i realitetit!
Fjalet e paketa,e fjalet e shumta
Jane te gjithė t`virtualitetit!

Ket bashke jemi mbledhur,
nga te kater anet e botes!
Shuajme mallin e memedheut,
Flasim Shqip, me syperlotur!


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:21:11 PD
Shumė miqė e dashamirė qė njoha
nė kėto ditė qė kėtu erdha,
dashamirė tė jetės ju kisha,
ju mua mė mbajten nė jetė.

Ajo qė ėshtė mė briljantja
nė gjithė kėtė madhėshti,
ėshtė vetia e juve hyjnore
e njohur si d a s h u r i.

Gjithė kėtė rrespekt qe mė bėhet
shumė lartė unė e vlerėsoj,
pa pra do tė lus zotin
qė kėtė unė tė arsyetoj.

Shpesh dua tė mendoj kėthjellur
e tė vėj veten nė peshojė,
nė raport me kėta engjuj
tė shoh unė ku qėndroj.

Shumė djem e vasha tė bukura
qė vetėm shqiptaria i ka,
kėtu unė me juve po kaloj
ditė e mija mė tė vėshtira

Ani, pasi kėshtu vlerėson vllazėria
edhe unė dua tė pajtoj,
do tė shkrij gjithė forcat e mia
me ju kėtu pėrherė tė qėndroj.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:22:12 PD
Online 24h
shok bahkėkohorė...
Nėse me disponim
nuk i ke punėt mirė?
Kliko forumin www.mergimtari.ch
nuk do tė ndjesh zhgėnjim.
Jep mendime, debato...
Relaksimin pėrjeto...
Nė ēdo sekond...
Nė ēdo moment...
Ky forum www.mergimtari.ch
ėshtė deti
qė t'len pa mend...
Me rubrika tė llojllojshme...
Me tema shumė tė kėndshme...
Kush ėshtė regjistru
e din vetė...
Vizitorėt na presin hasret...
Pėr shumė risi
nga kėtu informohen...
Por shumė mė mirė ndjehen
ata qė regjistrohen...
Nė udhėtim tė gjatė
me ne bashkohen...


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:23:40 PD
Borxh s'i mbetet
askujt...
Hulumtoni, gjejeni veten
s'keni nevojė me vujtė.
Monotonin largojeni...
Njė vend nė kėtė forum
www.mergimtari.ch
rezervojeni.
Mos ngurroni aspak!
E gjeni veten
pa merak...
Dyert janė tė hapura
nė ēdo kohė...
Nėse jeni i/e interesuar?
Debato...
Apo tė paktėn
na vizito
www.mergimtari.ch


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:23:57 PD
O forum forum i bukur
po na bene te lumtur
kemi tema te bukura shum
poston ti e postoj unė
kemi vajza e quna fantasik
pa na pershendet asnje nuk ik
disa i njohim e disa jo
une jom kjo ti je ajo
ska*endesi po su njofem sot
do te nihemi neser ose ne mot
me rendesi jemi njė gjak
shkruajm nuk merzitemi aspak


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:24:53 PD
Ky forum
www.mergimtari.ch
nuk ėshtė iluzion!
Ėshtė parajsė
pėr atė qė hulumton...
Vizitor o vizitor
ejani sa mė shumė
nė web-in tonė...
Antarėsohu
ėshtė motoja jonė,
na vizotni gjithmonė.
Ē'do herė iu sjellim
diēka tė re...
Montonia
nuk mbretėron tek ne,
klikoni www.mergimtari.ch
t'jesh i\e sigurt
qė do tė bindesh vetė.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:25:30 PD
O forum www.mergimtari.ch
forumi jonė,
bekuar qofsh gjithmonė.
Anėtarėt
po tė shtohėn ēdo ditė...
Disa po t’mungojnė
pėr pak ditė...
Kanė arsye gjithmonė...
janė tė zellshėm
po punojnė...
Asesi braktisjen
s’do t’a pėrjetosh,
ditėlindje tė shumėta
do t’i gėzosh...
Tani nė prag tė Vitit tė Ri
do tė tė stolisim pėr mrekulli...
Ty tė kemi pėr merak,
do tė tė shpėrblejmė si e ki hak…
Po na mbush me disponim...
Vetėm kėtu ndjej relaksim.
Njė ditė mos me postu?
Ėshtė sikur nga njė ėndėrr
e keqe m’u zgju!
Nuk mundem pa t’vizitu!
Gjithmonė do tė mbetesh
Forum www.mergimtari
shumė i veēantė pėr mu.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:26:31 PD
Anekėnd forumet
i kam shiku,
vetėm nė forumin
www.mergimtari.ch
jom rehatu.
Kjo vlen pėr ata
qė ende nuk janė regjistru,
se kush jon anėtarė...
Kėtė e kanė vėrtetu...
Nėse hulumtoni edhe ju?
Do tė ktheheni prap kėtu.
www.mergimtari.ch
ėshtė si magnet
qė t’bon pėr veti!
Bohėsh shumė nervoz
kur papritmas bjen rrjeti...
Por gjithēka kompenzohet
kur www.mergimtari.ch
vizitohet...
Me i pėrmend me emra
janė shumė,
si stafin tonė
nuk e gjen kėrkun.
Ē’do lėvdatė e meritojnė
Forumin www.mergimtari.ch
e begatojnė.
Kėtu mbretėron harmonia...
gjen gjithēka
qė t’servohėt te shtėpia...
Nėse ende nuk e keni ditė?
Kėtu anėtarėt
po shtohėn ē’do ditė...
Anembanė botės pa dallim,
ky forum www.mergimtari.ch
na bashkon me t’vetmin qėllim:
- Stop monotonisė, bėhuni pjesė
e zingjirit tė ardhmėrisė.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:27:23 PD
Nėse disponimin
nuk e pėrjetoni?
Duhet urgjentisht
Forumin www.mergimtari.ch
t’a vizitoni.
Nėse rubrikat e llojllojshme
iu zgjojnė interesim?
Regjistrohuni, shprehuni lirshėm
pa asnjė ofendim.
Ndjeheni veten
si nė shtėpinė tuaj...
Pėr asnjė ēastė
mos u ndjeni tė huaj.
Anembanė botės
kudo qė jetojmė,
studiojmė, punojmė...
www.mergimtari.ch
tė bashkuar na don pėrjetė.
Ē’do rubrikė, mund t’a lexoni...
Me pėrjashtim tė disave
qė ėshtė kusht t’regjistroheni...
Shpreheni mendimin,
talentin tuaj...
Pėrfitoni shumė, ai \ ajo
qė ėshtė i \ e interesuar...
Shumėēka e re...
Mjaftė interesante...
Sevohet nga www.mergimtari.ch
qė t’lė me andje...
Ai \ ajo qė t’paktėn njė herė
Web-in tonė e viziton?
Prap kthehet kėtu
dhe tė tjerėt i fton...
www.mergimtari.ch
t’gjithėve na bashkon...
Kush nuk bindet?
Le te provon.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:27:54 PD
Kur www.mergimtari.ch
vizitohėt...
Kėnaqėsia, pėrjetohėt...
Mund t'mos mė pėrgjigjėsh
tani?
Por unė e di
qė kėshtu ndjehesh dhe ti.
Urrejtjen,
ne s'e njohim fare.
Kėtu ka vend
edhe pėr hajgare...
Miqėsi e shoqėri,
kam bėrė unė,
do t'gjesh dhe ti...
Asgjė nuk humbni
nėse provoni?
Rrugės sonė
t'na bashkohuni...
Kėtu ēdo kush
veten e gjen...
Po t'a thoja tė kundėrtėn?
Do t'mė thoshit
po gėnjen.
Unė jam akomoduar
si nė shtėpinė time...
Nė www.mergimtari.ch
ka gjithēka
qė kėron zemra ime...
_________________


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:28:48 PD
Tė ecim me kohėn
ėshtė ajo qė duhet…
Tjetėr ėshtė
ajo qė thuhet…
Mė ke bėrė pėr vete
Forumi im!
Po t’a kisha mundėsinė
me ty do t’mė zbardhte
ēdo agim!
Ndihem shumė e etur
pėr ty me shkru
Forumin www.mergimtari.ch
sa mė shumė me begatu…
Forumi www.mergimtari.ch
shok i vėrtetė
t’a zgjidh problemin
nėse je nė siklet…
Ka aq shumė laramani…

E gjeni veten
nėse hulumtoni?!
Si Forumin www.mergimtari.ch
askund nuk e gjen!
Sa hap e mbyll sytė
tė rrėmben!
Jam dhe mbetem
mikja jote,
kur po mė ikėn rrjeti?!
Mė duket sikur
nuk jam pjesė e kėsaj bote.
Forumi www.mergimtari.ch
ėshtė dhe mbetet
Forum hasret,
qė tė tjerėt
i lė mbrapa krejtė.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:30:01 PD
Ē’farė ėshtė
Forumi www.mergimtari.ch?
Gjigant virtual
qė kujdeset mos t’ndjehesh vet…
Nuk jap vetėm premtime,
por bėnė gjithēka
pėr t’mos na lėrė
vetėm me kujtime…
Pėr gjthēka
qė t’a thotė mendja…
Pėr gjithēka
qė t’a don zemra…
I gjeni nė njė vend
e ku tjetėr
pos nė Forumin
www.mergimtari.ch
Bota ėshtė e vogėl
kėtė tani e dim,
kur jemi pjesė e kėtij Forumi
edhe zemra kėtė t’a ndin...
Ditė e natė me shkru
pėr begatit qė janė kėtu...
Nuk ėshtė mjaftueshėm
nėse nuk hulumtoni edhe ju.
Gjithēka ndjehet
thellė nė brendi...
Mos e mundoni shumė veten
regjistrohuni tani.
Foumi www.mergimtari.ch
ka vend pėr t’gjithė
asnjėri me vaj nė buzė
nuk jetė.
Pėr t’a kuptuar
mė mirė realitetin?
Kliko Foumi www.mergimtari.ch
shijoni valėt e detit...
S’bėhet fjalė vetėm pėr
batica e zbatica...
Na vizitoni
Qė t’iu servojmė tek shtėpia.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:31:02 PD
Forumi www.mergimtari.ch
mrekullitė i shėndrron
nė realitet...
Sa herė postoj kėtu...
Ndihem me fat
qė jom regjistru.
Me lexu
e kam pasion,
kėtu ka aq shumė laramani...
Sa qė koha s’mė mjafton!
Pavarėsisht rutinės ditore\javore...
Pėr Forumin www.mergimtari.ch
gjej kohė prore...
Ēdo rubrikė
ėshtė hata fare!
Debatojmė dhe bėjmė
hajgare...
Relaksimi
ėshtė i garantuar.
Shoqėri secili
ka pėr tė krijuar.
Forumi www.mergimtari.ch
pėr disponimin tonė
kujdeset perfekt.
Pa muzikė
s’na lė asnjė moment...
Ėshtė kujdesur
qė edhe zgjedhjen
mund t’a bėjmė ne vetė...
Ndėr risitė qė janė kėtu,
mjafton e-mail – in
me shėnu...
T’gjitha t’rejat nė
Forumin www.mergimtari.ch
nė add. mundėsh me i ru.
Ju mirėpresim
nė ēdo kohė...
Mos u ankoni tashmė.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:31:52 PD
njė dite prej ditesh ne igrjamo me kan tregu
se ėshtė njė forum www.mergimtari.ch a don me te regjistru?

Menjeher ftesen e pranova kėtu u regjistrova
shum njerz te rrespektuar kėtu une takova

Sa her qe jam e vetmuar dhe skam ku te shkoj
hy ne kete forum edhe mendimet e juaja i lexoj.

Te gjitha postimet i lexoj gjdo her e me shum kuptoj
se ne kete jete qe e jetojm ka njerz me shum qe te rrespektojne

Jon tema te bukura kėtu qe me bejn shum mua te mendoj
nganjhere ka*aste kur diqka kėtu lexoj edhe loti te me shkoj

Edhe pse asnjerin prej jush nuk e kam taku por
pėr secilin prej jush nga njė poezi njė dite kam me kriju.

Edhe pse jemi te ndar ane e kend botes te shperndar
mirpo kėtu jemi te bashkuar dhe kurr se ndjejm veten te vetmuar


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:32:38 PD
Sa herė vizitoj
Forumin www.mergimtari.ch
s’mė duhet ėndėrra
pėr t’a jetuar njė realitet...
Informacione
nga ē’do lėmi...
Do t’gjeni secili
nėse na vizitoni tani.
Sot kam mbushur
njė vit e njė ditė,
qė kur jam bėrė anėtare e Forumit
qė n’sytė e mi po shėndritė...
Me ditė tė tėra
nėse na keni vizitu?
Do tė bindeni
qė vetėm sa keni fillu...
Nė botėn tonė
virtuale,
nė ē’do hap do hamendeni
ashiqare...
Nė hap me kohėn
do jeni gjithmonė,
nėse e vizitoni
Forumin tonė.
Jemi njėshi
s’kemi konkurentė.
Ėshtė kėnaqėsi t’jesh vizitor i
Forumit www.mergimtari.ch
Web-i jonė
ju ndihmon shumė...
Do t’a gjeni veten
me pak mund...


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:33:17 PD
ju qe jeni ne pc
klikoni tek mergimtari.ch
dhe sapo te keni klikuar
ju ofrohet njė opsion pėr tu regjistruar.
procedura esht e leht,
plotesoni pyetjet shpejt e shpejt
dhe pergjigjja nuk vonon:
mir se erdhet ne familjen ton.
do te gjeni gjithcka qe kerkoni,
ndaj nuk duhet te nguroni.
argetimi esht i garantuar
kalon koha pa kuptuar.
me pak fjal njė tjeter bot,
ku futesh leht
por nuk del dot.
menyra me e mir pėr tu argetuar
njė bot e ter pėr tu zbuluar.
e pra...adresen tashme e dini,
cmund tju them tjeter?!...
MIR SE TE VINI.ne www.mergimtari.ch


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:34:04 PD
Asnjėherė
s’kam pėr t’i harru,
momentet
qė kam kaluar kėtu...

Me i numėru,
as nuk tentoj.
Me i kujtu
preferoj...

Si t’mos ndihem
e tillė...
Forumi www.mergimtari.ch
shėndritė nė hapsirė...

T’gjithė sė bashku
duhet t’veprojmė...
Forumin tonė
t’a ndihmojmė...

Mos ngurroni me postu...
Aq mė pak me lexu...
Talentin tuaj
tregojeni kėtu...

Nė ēdo moment,
nė ēdo aspekt...
Do t’bindeni qė ia vlenė
t’jesh pjesė e Forumit www.mergimtari.ch

Ec me kohėn
ti si unė...
Do ndiheni mirė
padyshim shumė!

Aftėsitė e juaja
pėr me i tregu...
Adresa e qėlluar
ėshtė kėtu.

Forumi www.mergimtari.ch
ėshtė si njė familje e madhe...
T’mirėpret nė ēdo kohė
se ėshtė bujare...

Mos humbni kohė,
mos u ankoni pastaj.
T’jesh anėtare\ė kėtu,
mrekullitė vijnė pa skaj!!!!!!

_________________


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:34:51 PD
Anetar me shpirt
i thelluar ne mendime
ne forumin tone...
gjen me shum se sa rrefime...

Ndjehesh i humbur..
Nuk gjen rruge askund
Fillo kendo me kitar
ec ne rrugen e pafund...

mergimtari.ch me beri
te ndryshoj teresisht,
te enderroj te miren
dhe te mendoj realisht...

Flas i qete,
Shkruaj me zemer
mergimtari forum
ka berė emer....


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:36:35 PD
ēka po Don Dhurat pėr Vitin e ri ...

Me Tha Babadimri me Shum Nguti ...

Thash njė Vend ku mundem me Gjet shoqerii ...

Vizitoo www.mergimtari.ch se Krejt i ki ....

Thon Se Babadimri nuk EgZisTon .....

Ama www.mergimtari.ch Gjithmon jeton ...

Erdha hynaa e u Regjistrovaa ...

Postoova Mendova Nuk u Gabova ..

Mir Kalova mir Kaloj ...

Me Shum Zemer Ju Respectooj ...


Se Ktu ne Mesin Ton Esht Shoqeriaa ...

Prezente Edhe Dashuriaa Lumruria e Knaqesiaa ...

Se Jem Shqiptar Kjo Esht Krenariaa ....

Jam i Lumtur pėr 1 Web Faqe Te Till ...

Ne Mesin tuaj Ndihem Mir ...

Me Gjet Veten Time Se Kam Veshtir ..


Gjeta Shoqeri Gjeta Knaqesii ...

www.mergimtari.ch Ure pėr Bashkim Shpirtash ...

pėr Bashkom shoqeriee Ur Lidhsee Qe Te LarGohet Qdoo Loj Merziee ...


Jeni me Te Bukurit nee Qiell e Tok Cakrone pėr www.mergimtari.ch  ka 1 Goot ... Gezuar Shqiptari Te Festojm pėr Forumin e Web Faqen me Te mirė ne shqiptari ..
.


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Shtator 24, 2010, 08:44:10 PD


Edhe ni here jam ka du me shkru po me shum gezime
pėr shoqerin time qe kan shum qellime

tu ja fillu nga  Albini..Albini  qe ka qellu
qdo her i pari ka qef me Perfundu ...

 Zemra  jon ma e mira ne kete Forum
Temat e saj pėr dashuri te kallin te bajn shkrum

 Besa kuptohet se kush ėshtė edhe ska dyshim
ka qellu bukuroshe e forumit edhe qdo here ka ni synim

 Agimi  dashamire i mergimtari.ch ska sen qe e ndalon edhe nuk ndryshon
qdo pun si asht mas miri VIPeeR po e perfundon


 Fllanza e  jon e njeta ėshtė edhe e njet ka me kan gjithmon
bjen heret me flejt e prej gjumit qohet shum von

 Mergimtarja me temat e tija te qellume e me shum kuptime
te rrall jan ata qe din me nxjerr shtjellime

pėr  Flutren  ton sdi ku me ja nis as ku me perfundu
me postimet  e saj  se i ka smundet kush me ja shku Fjolla Llokumi  e Forumit dihet se ska shum pretendime
qdo here e ma shum me shkrimet e tij te mushe me gezime

 Albini te mira fjalt jan te pakta me levdu
qdo deshire qe ke te ai mundeni me kerku a ei menjher ka me na i plotesu

 Fllanzen e  shoqnushme po shum rrall shkrun
po me postimet e tije qdo her ja qellon .

pėr Edonen ton sdi qka me tregu se hiq nuk po  e shoh tuj postu.

Tani kėtu du me merfundue ju kerkoj falje atyre qe nuk ju kam shkrue po nga zemra te gjithė ju deshiroj zoti i madhrueshem te gjiteh te mirat te jua dergoje.
Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Zemra ne Shtator 28, 2010, 03:12:28 MD
Kush na paska shkru poezi
mire po ju shkoka shkrimi moj shoqeri
shume mire vargjet i paskeni thurr
ne poezi paskeni shume kultur

Tani erdh radha dy fjale mi shenu
shoqerin ne Mergimtari.ch me falenderu
nga zemra me ju uru
vetem me te mira me ju shku...


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Zemra ne Shtator 28, 2010, 03:19:11 MD

Po filloj te shkruaj per ju
Se qfare te shkruaj nuk e di
Po i nxjerr disa fjale nga zemra
Per kete shoqeri
ndihem e vetmuar
Por jam edhe e gezuar
Per kete shoqeri te paharruar...

Nuk po i shkruaj te gjithe me emra
disa meshkuj e disa femra
as fjalet nga fjalori nuk mjaftojne
ate qfar ndjej per ju nuk tregojn...

Qfare kam ne zemer
vetem une e Zoti e dijme
por disa nga ju shume larte arrine
keni arritur te me beni te qaj me lot
jo nga hidherimi,po nga gezimi...

Per gjitha keto ju falenderoj
nuk di ti zgjedh fjalet, por shume shpresoj
te me kuptoni dhe te ju kuptoj
se gjithe forumisteve vetem te miren ju deshiroj... 


Titulli: Poezi per forumin...www.mergimtari.ch
Postuar nga: Mergimtarja ne Tetor 03, 2010, 04:28:56 MD
Shum pem pelqejn zemra bravoo shum te mira kopmlimente per tyy