Last Shout - not visible
You are not authorized to view Shouts.
Lajmet
Attenzione: Non è stato possibile trovare il file javascript del blocco.Alcune funzioni potrebbero essere disabilitate.
Osmani: Marrėveshja me Serbinė duhet ta ketė bekimin e SHBA-sė
Vjosa Osmani gjatë intervistës dhënë për Radion Evropa e Lirë.Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për posti ...
I dekni kapet prej fijes t'kashtės
I dekni kapet prej fijes t'kashtësNga: PDK-ja e keqe po mban ymyd në Lutfi Hazirin që ka me pengu koalicionin me Albinin.Nëpër çarshi po flitet se si LDK ...
Koalicioni midis LVV dhe LDK ngrehe e mos kėput?!
Koalicioni midis LVV dhe LDK ngrehe e mos këput?! Nga: Prof. Dr. Binak Maxharraj Më: 19 tetor 2019 Qe nga 6 tetori që kur u mbajtën zgjedgjet parlamentare gadi ...
Flet publicisti i njohur: Ja kush e krijoi Ushtrinė Ēlirimitare tė Kosovės
Flet publicisti i njohur: Ja kush e krijoi Ushtrinë Çlirimitare të KosovësNga: Gazmend Islami“Shtabi i Rognerit” më shumë merrej me plane se ...
Shteti nuk forcohet duke ikur, as duke u tėrhequr nga sfidat.!
[b]Ish agjenti i SHIK-ut i kundėrpėrgjigjet ashpėr Kadri VeselitIsh agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, pėrmes njė postimi nė facebook i ėshtė kundėrpėrgjigjur deklaratave tė fundit tė Kad ...
“Pyesni zemrėn”, njė vėllimi i ri poetik nga Emine S. Hoti
[IMG]http://tribunashqiptare.com/wp-content/uploads/2018/05/viron_kona.jpg[/IMG] Nga Viron Kona“Pyesni zemrėn” ėshtė vėllimi mė i ri poetik i poeteshės shqiptare – norvegjeze Emine S. ...
DIMRI I PARĖ AMERIKAN PA ...
DIMRI I PARĖ AMERIKAN PA MID’HAT FRASHĖRIN TONĖ TĖ MADH[IMG]http://tribunashqiptare.com/wp-content/uploads/2018/11/46334311_10156739311154076_603916287793430528_n.jpg[/IMG] Nga Ilir Hy ...
BAJRAM CURRI SHTYLL’ E NACIONALIZMIT
[IMG]http://www.njekomb.com/wp-content/uploads/2017/05/bajram-curri.jpg[/IMG]Nga Fritz Radovani MARS 1925: SHQIPNIA NĖ ZI…■Dhe, kėte Shqipni, nuk e kam gjetė kund ma sakt se tek D ...
Zogu i kėrkon Titos 8000 kosovarė tė armatosur pėr rrėzimin e Hoxhės
Dokumenti i sotėm qė vjen nga Arkivat e Deklasifikuara Amerikane dhe qė vazhdon tė sjellė informacion mbi bashkėpunimin e ish-Mbretit Zog me liderin e njohur komunist jugosllav Tito, of ...
Unė po t’mallkoj sa herė po ma luan gurin, por Gjuriqin e arrestuan ta rriste namin Presidenti, e t’ia thyente kurrizin Kryeministrit
[IMG]http://www.mergimtari.ch/foto/gjur-1.jpg[/IMG]]… e unė po ta them, se ndėrskamcat i pate nga “komandantat e Bllacės” e kurrė s’e hetove lum miku,…Shnet e rrnoftė Rugova qė kurrė s’ ...
Kadri Veseli na e “nguli”,
[B]Ramush Haradinaj thot se: Kadri Veseli na e “nguli”, nuk ka me i ec kungulli mbi uje gjatė.[/B][IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/veseli-haradinaj-780x439.jpg[/IMG]“PDK ...
Trojka qė po e shkatėrron Kosovėn’
[IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG]Deputeti Korab Sejdiu gjatė njė interviste pėr gazetėn “Zėri” ka deklaruar se tre liderėt kryesorė tė vend ...
Trojka qė po e shkatėrron Kosovėn
[IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG][IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG]http://oobir.xyz/wp-content ...
Flet Carla del Ponte
[IMG]http://www.preshevajone.com/wp-content/uploads/2017/02/delpoo.jpg[/IMG][I]Carla del Ponte: Haradinaj nuk e meriton tė maltretohet nė Francė, kur dy herė ka dalė i pastėr nga Haga[/ ...
Njė lėmsh i zjarrtė shqiptaro-serb!
A u pėrgatit nga BIA arrestimi i Ramush Haradinajt, kush ishte figura enigmatike, qė erdhi tė pėr kėshillim tė strukturave shtetėrore, mediale dhe publicistike, tė cilat mė pas do tė si ...
Vrasėsi i dy policėve Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt, ish truprojė e Ramush Haradinajt
Vrasėsi i dy policėve Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt, ish truprojė e Ramush HaradinajtNga: P.R Mė: 24 nėntor 2016 [IMG]http://www.mergimtari.ch/luzern/isuf_haklaj_sebahate_tolaj.jpg[/IM ...
I tėrbuari fyen tė gjithė partnerėt
Hashim Thaçi ka qejf ta sundojë Kosovën edhe më tutje. Por për këtë qëllim ai nuk po gjen partnerë, andaj kryeministri në ikje e ka h ...
Komandantėt e hoteleve, rikthejnė Serbinė nė Kosovė pėrmes eshtrave tė shqiptarėve!
 Komandantët e hoteleve, rikthejnë Serbinë në Kosovë përmes eshtrave të shqiptarëve!17.12.2013 | 07:29Nga Kimete BerishaTë pafalshmit!' ...
Pėrkujtohet Masakra e Mejės
Kurse, EULEX-i ka filluar zyrtarisht hetimet për rreth 20 të dyshuar lidhur me masakrën e Mejës, të kryer nga forcat serbe, në pranverë të vitit ...
Posselt: Turqia tė mos pėrzihet nė librat shkollor tė Kosovės
Një deputet gjerman i Parlamentit Evropian tha se Turqia duhet të mos përzihet në librat shkollor të Kosovës për historinë lidhur me okupimin bru ...
Shqiptarėt e plagusur rrėfejnė terrorin nė Maqedoni
18 vjeçari Burim Veliu nga Haraçina vazhdon të gjendet në spital për shkak të plagëve që mori mbrëmë nga rrahja e huliganëve n ...
Sulmi i parė kamikaz nga al-Kaida nė Mali
Dita e premte solli në Mali sulmin e parë vetëvrasës, që prej nisjes së ndërhyrjes franceze në janar, me qëllim zmbrapsjen e militantëv ...
Gjenevė: Arrihet marrėveshja pėr ndaljen e emisionit tė zhivės
Më se 140 vende të botës janë pajtuar për marrëveshjen ndërkombëtare juridikisht obliguese për reduktimin e emisionit të dëmsh&eum ...
Jemen: Nga sulmet ajrore amerikane – 9 militantė tė vrarė
Raportohet se nga sulmet ajrore tė aeroplanėve pa ekuipazh tė Shteteve tė Bashkuara, janė vrarė nėntė militantė tė dyshuar pėr lidhje me al-Kkaidėn.Mediat lokale kanė raportuar sot se t ...
Krasniqi: Grabovci, tė mė kėrkoj falje!
Pas kërkesës për falje drejtuar qytetarëve të Kosovës nga ana e shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, ka reaguar edhe kryek ...
Haradinaj: Unė kryeministėr, Thaēi president
Haradinaj e ka të qartë se rikonfigurimi i pushtetit që mund të ndodhë gjatë javëve të ardhshme mund të përfshijë edhe ndërri ...
Veshjet mė skandaloze tė 2012-s nga VIP-at
 Ata janë njerëzit më të famshëm në botë dhe natyrisht që të gjithë i kanë sytë mbi ta për çdo gjë, duk ...
Thaēi e Daēiqi “instalojnė” terr medial
Mediet në Kosovë dhe ato në Serbi, janë duke kaluar nëpër terr të plotë informativ në raport me bisedimet në Bruksel, ngase dy qeverit& ...
AAK vendos javėn e ardhshme!
Java e ardhshme është vendimtare nëse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) do të hyjë apo jo në bashkëqeverisje me Partinë ...
Thaēi i ankohet Ashtonit pėr pėrgjimet
 Kryeministri Hashim Thaēi, pėrmes njė letre dėrguar Baroneshės Catherine Ashton dhe Komandantit tė Operacioneve Civile tė BE-sė Hansjorg Haber, ka shprehur shqetėsimin e tij pėr s ...
Roli i Woodrow Wilson nė pavarėsinė e Shqipėrisė
Woodrow Wilson fitoi zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara tre javë para se Shqipëria të shpallte pavarësinë në nëntor të vitit 191 ...
Shtegtime poetike nėpėr Evropė
              Ditën e hënë (01.11.2012), herët në mëngjes nëpër një mot me ...
Flamuri nė dorėn e Ramės, do tė ishte futur nė sepete
 Janë ditë mjaft interesante këto të sotmet, sepse jemi thuajse të gjithë të mbarsur me një sens historie, që na shtyn shumë shpes ...
Bllaca: Pyetne Thaēin kujt i ka raportuar SHIK-u
Nazim Bllaca sërish ka akuzuar persona kyçë të Partisë Demokratike të Kosovës për përfshirje në krimet që i ka kryer Shërbi ...
Policia e Kosovės konfiskon rreth 50 kilogram heroinė
Policia e Kosovës, gjatë 5 muajve të këtij viti, ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të substancave narkotike. Statistikat flasin për rreth 50 kilogr ...
Kosova Lindore pėrkujton Ridvan Qazimin – KOMANDANT LLESHI
Sot në praninë e qindra shqiptarëve nga katër anët e Kosovës Lindore (Presheva, Bujanoca dhe Medevegja) si ddhe mysafirë nga Kosova në Tër ...
Arrestohet nė Kosovė Idajet Beqiri, kryetari Partisė sė Unitetit Kombėtar
Arrestohet në Kosovë kryetari i Partisë së Unitetit Kombëtar Shqiptar, Idajet Beqiri. Ndalimi i 61-vjeçarit është bërë pas një u ...
Serbėt i pėrdorėn shqiptarėt pėr eksperimente radioaktive, kufomat ua asgjėsonin
Serbët i përdorën shqiptarët për eksperimente radioaktive, kufomat ua asgjësonin ...
Majlinda nuk lejohet tė merr pjesė nė “Londra 2012”!
Bordit Ekzekutiv i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, të enjten, në esencë bëri një shkelje të të drejtave të njeriut, duke mos e lejuar x ...
PDK-ja votoj gabimisht, duan rivotim pėr bisedimet
Me kërkesën e opozitës, të enjten në Kuvendin e Kosovës u votua mocionit ndaj zëvendëskryeministres Edita Tahiri. Pika e 1 e këtij mocioni k ...
Atentatori i Rugovės?
Agim Hoti pretendon se është autor i dy tentim atentateve ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova. Nga burgu i Dubravës, Hoti thotë se ata që bënë pazar m ...
Demaēi: Qosja t’ia falė tokat e veta Serbisė
Me deklarimin e akademikut Rexhep Qosja, që veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë, e Lugina e Preshevës Kosovës, nuk pajtohet veprimtari Adem Demaçi. A ...
Presidentja vizitoi tė mbijetuarėn e tragjedisė sė Restelicės
 Presidentja Atifete Jahjaga e ka vizituar në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar ...
Kosova nė ditė zie
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shpallur ditën e hënë (13 shkurt 2012) ditë zie shtetërore, në nderim të an&eu ...
Rrėfim i jashtzakonshėm i Jurisevici-it pėr Kosovėn
Pėr autorin: Craig Jurisevic ka lindur nė Adelaide, Australia e Jugut nė vitin 1965, ėshtė i martuar dhe ka tre fėmijė. Ai ėshtė kirurg i specializuar pėr zemėr dhe njė burrė i guximshė ...
Thaēi:VV-ja rrugaēe, AAK-ja humbėse
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dhënë vlerësime për njerëzit që përbëjnë tri subjektet opozitare dhe për punë ...
Vdes Christopher Hitchens, pėrkrahės i madh i Kosovės
 Ka vdekur në moshën 62 vjeçare shkrimtari, gazetari dhe kritiku letrar Christopher Hitchens. AI vdiq në Texas të SHBA-së nga pneumonia. Vanity Fair ...
Ēka dėshmoi Hashim Thaēi para prokurorit tė EULEX-it pėr “rastin Kleēka”?
Ēka dėshmoi Hashim Thaēi para prokurorit tė EULEX-it pėr “rastin Kleēka”?  ...
Albin Kurti letėr ambasadorit tė Francės
Kreu i Lėvizjes Vetėvendosje Albin Kurti, i ka dėrguar njė letėr Ambasadorit tė Francės nė Prishtinė Jean-Franēois Fitou, ku ai shpreh pakėnaqėsinė e tij pėr deklaratat e ambasadorit, p ...
Kosova e premtimeve dhe dėshtimeve
 Qendra pėr Politika Evropiane (CEPP) ka publikuar analizėn e Raportit tė Progresit tė Komisionit Evropian pėr funskionimin e institucioneve tė Kosovės gjatė 12 muajve tė fundit. Analiz ...
Nervozohet ambasadori rus nė Beograd: A ka serbė kėtu?
Nė njė diskutim lidhur me ēėshtje tė sigurisė, qė u mbahet nė Beograd, duke shprehur pakėnaqėsinė e tij, ambasadori rus Konuzin iu drejtua tė pranishmėve “A thua nuk ka serbė nė kėtė sa ...
AAK: Qeveri vepro!
AAK inkurajon pėr kujdes dhe vendosmėri nė vendosjen e oficerėve policorė dhe doganorė nė pikat 1 dhe 31.Kryesia e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) vlerėson se operacioni qė prit ...
Doganierėt kosovarė vendosen nė pikat 1 e 31
09 : 50 Menjėherė pas vendosjes nė dy pikat doganore ka folur edhe Ministri i Brendshėm, Bajram Rexhepi i cili ka thėnė se operacioni pėr vendosjen e doganierėve nė kėto dy pika ka kalu ...
Skandal: Churkin provon ta ndalė fjalimin e Hoxhajt, por dėshton
I padurueshėm dhe skandaloz ambasadori rus nė OKB, Vitaly Churkin. Kur ministri i jashtėm Enver Hoxhaj ishte nė mesin e adresimit para mediave (pas orės 03:00 sipas kohės sonė), Churkin ...
Veriu nė tension - shqiptarėt bėjnė roje gjithė natėn
04:02 Burimet në terren i kanë thënë portalit Indeksonline se shqiptarët tek Lagja e Vitakëve në veri po bëjnë roje edhe në këto o ...
Thaēi nuk komenton, Kuēi mohon kabllogramet e ‘Vikiliksit’
Publikimi i kabllogrameve nga ‘Vikiliks’, të marra nga Departamenti i Shtetit Amerikan, kanë përmendur në shumë raste liderët më të l ...
Thaēi u takua dy herė me Tadiqin
       Hashim Thaçi, kryeministër i Kosovës, i ka shtrirë dorën dy herë presidentit të Serbisë, Boris Tadiq. ...
Nenad Canak: Serbia udhėhiqet nga mitomanėt dhe kuazipatriotėt
Kryetari i Ligës Socialdemorate të Vojvodinës (LSV) dhe deputet i kuvendit serb, Nenad Canak, ka thënë se e ka të paqartë dilemën rreth zgjedhjes ...
Bisedimet Beograd – Prishtinė, mė 2 shtator
Dialogu ndërmjet Beogradit e Prishtinës do të mbahet më 2 shtator në Bruksel, tha të martën zëvendëskryeministri i Serbisë, Bozidar Dje ...
Welcome to MKPortal
MKPortal is a free portal/CMS system which seamlessly integrates with the most popular forum softwares (Simple Machines [SMF], Invision Powe ...
 
Postimet e reja nga Forumi
Re: PRANVERA ...
by: Deēani
on: Thursday, 10 October 2019 20:11
Duke njohur hi...
by: Deēani
on: Sunday, 07 July 2019 16:19
BAJRAM CURRI S...
by: Deēani
on: Sunday, 07 July 2019 15:46
DYZETĖ VJET ME...
by: Deēani
on: Thursday, 04 April 2019 15:40
DYZETĖ VJET ME...
by: Deēani
on: Wednesday, 20 March 2019 17:27
 
ME PAK FJALĖ
www.mergimtari.ch
 
Komentet e Fundit
Shkarkimet Komenti Autori Data Totali i Komenteve
SHPRISHJE E TERRIT Ky vėllim Poetik i H... 17 Feb 2018 1
HESHTJE E KĖRCĖNUAR Poezitė kryesisht ja... 15 Feb 2018 1
POEZI TĖ ZGJEDHURA Pėr mė tė vegjlit ed... 31 Aug 2013 1
TREGIM PĖR KECIN ... Pėr mė tė vegjlit qė... 19 Jan 2012 1
Lahuta e Malcģs Pėr tė mundur me bė... 22 Oct 2011 1
Galeria Komenti Autori Data Totali i Komenteve
... Sikur te kisha munde... Albin 04 Oct 2012 1
Revista jonƫ Komenti Autori Data Totali i Komenteve
Asnjƫ koment
 
HERONJT E LIRISĖ
 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Page generated in 0.19256 seconds with 47 queries