Shenimi i Fundit - padukshem
Shėnimet shikohen vetėm nga Anėtarėt.
LAJMET nė MKPortal
Attenzione: Non è stato possibile trovare il file javascript del blocco.Alcune funzioni potrebbero essere disabilitate.
Dhe, iku Albini e shkoi Vjosa
Çun LajçiDhe, iku Albini e shkoi Vjosa.Tevona u tha gjithçka. Mjaftoi pusit me ia çelë digën, e fushat m’u përmbytë! Ata, ishin ka ...
Isė, ti Rugovisti dushk, e ke ndėgju Salih Krasniqin:”Dur gjok, se po m’qet anej gardhit”
Isë, ti Rugovisti dushk, e ke ndëgju Salih Krasniqin:”Dur gjok, se po m’qet anej gardhit”NgaRevista Drini23 Mars 2020  Çun LajçiDi&cc ...
Nė vend se te jetė pas grilave e nė burg, komunisti Isa Mustafa shantazhon me fatin e Kosovės !
Në vend se te jetë pas grilave e në burg, komunisti Isa Mustafa shantazhon me fatin e Kosovës !Luan Dibrani , GjermaniLidhja Demokratike e Kosovës, e cila po ud ...
Mbledhja e Kuvendit pėr rrėzimin e Qeverisė, tubim i theēafjes tė Kosovės !
Nga Skënder MULLIQIRrëzimin e Qeverisë , e dëshirojnë të gjithë ata të cilët e ropën Kosovën.Së nuk dojnë më ju dal ...
Shkatėrruesit e shtetit janė tradhėtarė
Shkatërruesit e shtetit janë tradhëtarë<!-- author -->NgaRevista Drini-<!-- date -->10 Shkurt 2019<!-- content -->Nga Liri LoshiNëse ju ...
Lamtumir Ramush nė luftēn e radhės, “mirėserdhe” nė betejėn e re!
Lamtumir Ramush në luftēn e radhës, “mirëserdhe” në betejën e re!<!-- author -->NgaRevista Drini-<!-- date -->29.kottik.2019 ...
Isė, ti Rugovisti dushk, e ke ndėgju Salih Krasniqin:”Dur gjok, se po m’qet anej gardhit”
Isë, ti Rugovisti dushk, e ke ndëgju Salih Krasniqin:”Dur gjok, se po m’qet anej gardhit” Çun LajçiDiçka kështu kishte than&eu ...
Grushtshteti nė tentativė
 Grushtshteti në tentativëNga:  „Dy javë ka jetë Qeveria Haradinaj!Të gjithë treguesit orientojnë tek një fitore e ngushtë e ...
Mjeku i UĒK-sė shpėrthen ndaj akademikėve tė LDK-sė, e quan ahmak e tromak Veliun
Mjeku i UÇK-së shpërthen ndaj akademikëve të LDK-së, e quan ahmak e tromak VeliunNga:  Ish-mjeku i Ushtrisë Çlirimtare të Kosov&eum ...
Ti Hashim Thaēi a je president i Kosovės apo je Precjednik Serbije?
Ti Hashim Thaçi a je president i Kosovës apo je Precjednik Serbije?Nga: Ejup Berisha Më: 20 mars 2020 Në ora: 12:31Hashim Thaçi      ...
Vazhdojnė ta pėshtyjnė Adem Jasharin!
Vazhdojnë ta pështyjnë Adem Jasharin!Nga  Lexoj shkrime e komente të neveritshme për Adem Jasharin nga njerëz që hiqen si miq e shokë të ...
Zbulime tronditėse, ja kush e bėri ndarjen e vėllezėrve Jashari, pėrkatėsisht, tė Hamzės nga Ademi – ky ishte skenari i errėt i ‘Rognerit’
Zbulime tronditëse, ja kush e bëri ndarjen e vëllezërve Jashari, përkatësisht, të Hamzës nga Ademi – ky ishte skenari i errët i &lsquo ...
Jusuf Buxhovi zbulon tė pathėnat, qė nuk janė dėgjuar asnjėherė mė parė pėr Adem Jasharin
Jusuf Buxhovi zbulon të pathënat, që nuk janë dëgjuar asnjëherë më parë për Adem JasharinNga: D.B. Më: 5 mars 2020 Në ora: 18 ...
I ēmendi
 I çmendiNga:   ...
Oh, Ricky, you talken' to me!
Oh Ricky, you talkin' to me!Nga:  Oh Ricky, you talkin' to me!Në momentin kur e kam dëgju Hashim Thaçin kah e thirr Grenellin me emrin përkëdhelës - ...
Tri fazat e tradhėtisė sė Hashim Thaēit ndaj atdheut!
Tri fazat e tradhëtisë së Hashim Thaçit ndaj atdheut!Nga  Kthehu n'shpi Hashim, u zune me pelë për dore !Në Washington ka kush e "ngjesh", ka p ...
Shkrimtari serb publikisht i kėrkon Kurtit: Zoti kryeministėr, padite Serbinė - jeni vonuar shumė
Shkrimtari serb publikisht i kërkon Kurtit: Zoti kryeministër, padite Serbinë - jeni vonuar shumë   Nga: A.ZH Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 19: ...
Krasta, Hashim Thaēit: Jeni nė gjendje tė flisni shumė dhe tė mos thoni asgjė, ja si reagon presidenti
Krasta, Hashim Thaçit: Jeni në gjendje të flisni shumë dhe të mos thoni asgjë, ja si reagon presidentiMë: 7 shkurt 2020 Në ora: 21:52Adi Krasta ...
Zgjedhje pa Edi Ramėn!?
Zgjedhje pa Edi Ramën!?Qamil Gjyrezi:Nga Qamil Gjyrezi Më 8 shkurt 2020 Në ora: 08:44  Edi Rama Zgjedhjet e parakohshme, me qeveri teknike pa Edi Ramën, do ...
Tė arrestohet Kadri Veseli
Të arrestohet Kadri VeseliFaton MehmetiNga Faton Mehmeti Më 8 shkurt 2020 Në ora: 08:07 Në seancën e 3 shkurtit kur pritej të votohej qeveria e re, Kadri V ...
Shtriga e natės Mamaqi dhe Lugati Rama misionarė tė dėshtuar
 Shtriga e natës Mamaqi dhe Lugati Rama misionarë të dështuarNga: Azgan Haklaj Më: 7 shkurt 2020 Në ora: 08:50 ...
Mafia qė qante oj oj, fytyra e Kadri Veselit si e tigrit tė plagosur, i zbehur dhe i tėrbuar
Mafia që qante oj oj, fytyra e Kadri Veselit si e tigrit të plagosur, i zbehur dhe i tërbuarNga: Kimete Berisha Më: 3 shkurt 2020 Në ora: 21:01PDK-ja sot kan&eu ...
Ēun Lajēi: Po tė falenderohem Albin Kurti qė na shpėtove pa na ba synet edhe njė herė
Çun Lajçi: Po të falenderohem Albin Kurti që na shpëtove pa na ba synet edhe një herëNga:  Aktori Çun Lajçi ka reaguar pas rapo ...
A ju kam thėnė
 Kimete Berisha Më: 1 shkurt 2020 Në ora: 23:37Kimete Berisha ...
Ja pse ėshtė me rėndėsi qė Albin Kurti tė bėhet Kryeministėr
Ja pse është me rëndësi që Albin Kurti të bëhet Kryeministër Nga: Kimete Berisha Më: 30 janar 2020 Në ora: 20:18    ...
Letėr e hapur drejtuar Isa Mustafės
Letër e hapur drejtuar Isa MustafësPjetër Meta Nga Pjetër Meta Më 31 janar 2020 Në ora: 21:20 I nderuar Z. Mustafa!            ...
Qeni leh aty ku hanė
Qeni leh aty ku hanëNga: Gani Mehmetaj ...
Qorrolli: Me votimin e Konjufcės, LDK e ka djegur Vjosa Osmanin
 Qorrolli: Me votimin e Konjufcës, LDK e ka djegur Vjosa OsmaninMë: 9 janar 2020  Analisti politik, Vigan Qorrolli, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosov& ...
Abazi i pėrgjigjet Thaēit
Abazi i përgjigjet ThaçitMë: 10 janar 2020 Në ora: 12:40Hashim Thaçi dhe Haki Abazi ...
SHIK-u para Gjykatės Speciale
SHIK-u para Gjykatës SpecialeNga: ...
Budallės dhe Presidentit - lėshoja udhėn
Kimete Berisha Budallës dhe Presidentit - lëshoja udhënNga: Kimete Berisha Më: 15 dhjetor 2019 Në ora: 21:42 T'fala për Albinin:- Mos prit prej Isa M ...
Deklarata tronditėse ish agjentit tė SHIK-ut: Tė gjitha vrasjet janė urdhėruar nga Thaēi, kurse Allaqin e vrau vet
Deklarata tronditëse ish agjentit të SHIK-ut: Të gjitha vrasjet janë urdhëruar nga Thaçi, kurse Allaqin e vrau vet Nga: N.Sh Më: 28 nëntor ...
Thirre policinė o shėmti e mos i dekurajo shqiptarėt me ndihmu
Nga:  Mos e vulgarizo humanitetin dhe solidaritetin deri në këtë shkallë që të bën me vjell. Me një batnije të vjedhne po bika posht&eu ...
Klikat kriminale nuk dorėzohen lehtė, por ata duhet tė largohen nga pushteti...
 Nga Historiani dhe shkrimtari Jusuf Buxhovi, ka thënë se zvarritjet nëpërmes numërimeve dhe rinumërimeve që po bëhen me procesin zgjedhor j ...
Lufta e Thaēit pėr tė shpėtuar, por Gjykata Speciale e ka listėn...
Lufta e Thaçit për të shpëtuar, por Gjykata Speciale e ka listën...Nga:  Hashim ThaçiAi shton se, kjo Gjykatë e ka listën me emrat e nje ...
Albin Kurti e deklasoi rėnd gazetarin serb, Jugosllav Qosiq, i Tv-n1- nga Beogradi..!?
Albin Kurti e deklasoi rënd gazetarin serb, Jugosllav Qosiq, i Tv-n1- nga Beogradi..!?Nga Rexhep Elezaj Më 7 nëntor 2019 Në ora: 18:57Pamje nga intervistaNë int ...
Ish-agjenti i SHIK-ut:Ja vrasja e dyfisht
 Ish-agjenti i SHIK-ut: Ja vrasja e dyfishtë ku mori pjesë Hashim Thaçi, përmend edhe disa emra të zyrtarëve të lartëNga:   Akuz ...
Mos i vini gurė koalicionit midis Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe Vetėvendosjes!
Mos i vini gurë koalicionit midis Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes! Prof. Dr. Asoc. Enver Bytyçi Më 5 nëntor 2019 Në ora: ...
E Migjeni thotė 'Na hala s'ja kena nis'...
E Migjeni thotë 'Na hala s'ja kena nis'...Nga:  1. Gabimi i vetëm që e kemi bërë ne të gjithë duke e shikuar filmin 'Vrasja në Orient Expres ...
Ky veē ēka s’u dalė cullak
Ky veç çka s’u dalë cullak Nga: Kimete Berisha Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 08:03    Kimete Berisha Pasi që ashiq ...
Osmani: Marrėveshja me Serbinė duhet ta ketė bekimin e SHBA-sė
Vjosa Osmani gjatë intervistës dhënë për Radion Evropa e Lirë.Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për posti ...
I dekni kapet prej fijes t'kashtės
I dekni kapet prej fijes t'kashtësNga: PDK-ja e keqe po mban ymyd në Lutfi Hazirin që ka me pengu koalicionin me Albinin.Nëpër çarshi po flitet se si LDK ...
Koalicioni midis LVV dhe LDK ngrehe e mos kėput?!
Koalicioni midis LVV dhe LDK ngrehe e mos këput?! Nga: Prof. Dr. Binak Maxharraj Më: 19 tetor 2019 Qe nga 6 tetori që kur u mbajtën zgjedgjet parlamentare gadi ...
Flet publicisti i njohur: Ja kush e krijoi Ushtrinė Ēlirimitare tė Kosovės
Flet publicisti i njohur: Ja kush e krijoi Ushtrinë Çlirimitare të KosovësNga: Gazmend Islami“Shtabi i Rognerit” më shumë merrej me plane se ...
Shteti nuk forcohet duke ikur, as duke u tėrhequr nga sfidat.!
[b]Ish agjenti i SHIK-ut i kundėrpėrgjigjet ashpėr Kadri VeselitIsh agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, pėrmes njė postimi nė facebook i ėshtė kundėrpėrgjigjur deklaratave tė fundit tė Kad ...
“Pyesni zemrėn”, njė vėllimi i ri poetik nga Emine S. Hoti
[IMG]http://tribunashqiptare.com/wp-content/uploads/2018/05/viron_kona.jpg[/IMG] Nga Viron Kona“Pyesni zemrėn” ėshtė vėllimi mė i ri poetik i poeteshės shqiptare – norvegjeze Emine S. ...
DIMRI I PARĖ AMERIKAN PA ...
DIMRI I PARĖ AMERIKAN PA MID’HAT FRASHĖRIN TONĖ TĖ MADH[IMG]http://tribunashqiptare.com/wp-content/uploads/2018/11/46334311_10156739311154076_603916287793430528_n.jpg[/IMG] Nga Ilir Hy ...
BAJRAM CURRI SHTYLL’ E NACIONALIZMIT
[IMG]http://www.njekomb.com/wp-content/uploads/2017/05/bajram-curri.jpg[/IMG]Nga Fritz Radovani MARS 1925: SHQIPNIA NĖ ZI…■Dhe, kėte Shqipni, nuk e kam gjetė kund ma sakt se tek D ...
Zogu i kėrkon Titos 8000 kosovarė tė armatosur pėr rrėzimin e Hoxhės
Dokumenti i sotėm qė vjen nga Arkivat e Deklasifikuara Amerikane dhe qė vazhdon tė sjellė informacion mbi bashkėpunimin e ish-Mbretit Zog me liderin e njohur komunist jugosllav Tito, of ...
Unė po t’mallkoj sa herė po ma luan gurin, por Gjuriqin e arrestuan ta rriste namin Presidenti, e t’ia thyente kurrizin Kryeministrit
[IMG]http://www.mergimtari.ch/foto/gjur-1.jpg[/IMG]]… e unė po ta them, se ndėrskamcat i pate nga “komandantat e Bllacės” e kurrė s’e hetove lum miku,…Shnet e rrnoftė Rugova qė kurrė s’ ...
Kadri Veseli na e “nguli”,
[B]Ramush Haradinaj thot se: Kadri Veseli na e “nguli”, nuk ka me i ec kungulli mbi uje gjatė.[/B][IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/veseli-haradinaj-780x439.jpg[/IMG]“PDK ...
Trojka qė po e shkatėrron Kosovėn’
[IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG]Deputeti Korab Sejdiu gjatė njė interviste pėr gazetėn “Zėri” ka deklaruar se tre liderėt kryesorė tė vend ...
Trojka qė po e shkatėrron Kosovėn
[IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG][IMG]http://oobir.xyz/wp-content/uploads/2018/02/trio-730x440-730x420.jpg[/IMG]http://oobir.xyz/wp-content ...
Flet Carla del Ponte
[IMG]http://www.preshevajone.com/wp-content/uploads/2017/02/delpoo.jpg[/IMG][I]Carla del Ponte: Haradinaj nuk e meriton tė maltretohet nė Francė, kur dy herė ka dalė i pastėr nga Haga[/ ...
Njė lėmsh i zjarrtė shqiptaro-serb!
A u pėrgatit nga BIA arrestimi i Ramush Haradinajt, kush ishte figura enigmatike, qė erdhi tė pėr kėshillim tė strukturave shtetėrore, mediale dhe publicistike, tė cilat mė pas do tė si ...
Vrasėsi i dy policėve Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt, ish truprojė e Ramush Haradinajt
Vrasėsi i dy policėve Sebahate Tolajt e Isuf Haklajt, ish truprojė e Ramush HaradinajtNga: P.R Mė: 24 nėntor 2016 [IMG]http://www.mergimtari.ch/luzern/isuf_haklaj_sebahate_tolaj.jpg[/IM ...
I tėrbuari fyen tė gjithė partnerėt
Hashim Thaçi ka qejf ta sundojë Kosovën edhe më tutje. Por për këtë qëllim ai nuk po gjen partnerë, andaj kryeministri në ikje e ka h ...
Komandantėt e hoteleve, rikthejnė Serbinė nė Kosovė pėrmes eshtrave tė shqiptarėve!
 Komandantët e hoteleve, rikthejnë Serbinë në Kosovë përmes eshtrave të shqiptarëve!17.12.2013 | 07:29Nga Kimete BerishaTë pafalshmit!' ...
Pėrkujtohet Masakra e Mejės
Kurse, EULEX-i ka filluar zyrtarisht hetimet për rreth 20 të dyshuar lidhur me masakrën e Mejës, të kryer nga forcat serbe, në pranverë të vitit ...
Posselt: Turqia tė mos pėrzihet nė librat shkollor tė Kosovės
Një deputet gjerman i Parlamentit Evropian tha se Turqia duhet të mos përzihet në librat shkollor të Kosovës për historinë lidhur me okupimin bru ...
Shqiptarėt e plagusur rrėfejnė terrorin nė Maqedoni
18 vjeçari Burim Veliu nga Haraçina vazhdon të gjendet në spital për shkak të plagëve që mori mbrëmë nga rrahja e huliganëve n ...
Sulmi i parė kamikaz nga al-Kaida nė Mali
Dita e premte solli në Mali sulmin e parë vetëvrasës, që prej nisjes së ndërhyrjes franceze në janar, me qëllim zmbrapsjen e militantëv ...
Gjenevė: Arrihet marrėveshja pėr ndaljen e emisionit tė zhivės
Më se 140 vende të botës janë pajtuar për marrëveshjen ndërkombëtare juridikisht obliguese për reduktimin e emisionit të dëmsh&eum ...
Jemen: Nga sulmet ajrore amerikane – 9 militantė tė vrarė
Raportohet se nga sulmet ajrore tė aeroplanėve pa ekuipazh tė Shteteve tė Bashkuara, janė vrarė nėntė militantė tė dyshuar pėr lidhje me al-Kkaidėn.Mediat lokale kanė raportuar sot se t ...
Krasniqi: Grabovci, tė mė kėrkoj falje!
Pas kërkesës për falje drejtuar qytetarëve të Kosovës nga ana e shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, ka reaguar edhe kryek ...
Haradinaj: Unė kryeministėr, Thaēi president
Haradinaj e ka të qartë se rikonfigurimi i pushtetit që mund të ndodhë gjatë javëve të ardhshme mund të përfshijë edhe ndërri ...
Veshjet mė skandaloze tė 2012-s nga VIP-at
 Ata janë njerëzit më të famshëm në botë dhe natyrisht që të gjithë i kanë sytë mbi ta për çdo gjë, duk ...
Thaēi e Daēiqi “instalojnė” terr medial
Mediet në Kosovë dhe ato në Serbi, janë duke kaluar nëpër terr të plotë informativ në raport me bisedimet në Bruksel, ngase dy qeverit& ...
AAK vendos javėn e ardhshme!
Java e ardhshme është vendimtare nëse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) do të hyjë apo jo në bashkëqeverisje me Partinë ...
Thaēi i ankohet Ashtonit pėr pėrgjimet
 Kryeministri Hashim Thaēi, pėrmes njė letre dėrguar Baroneshės Catherine Ashton dhe Komandantit tė Operacioneve Civile tė BE-sė Hansjorg Haber, ka shprehur shqetėsimin e tij pėr s ...
Roli i Woodrow Wilson nė pavarėsinė e Shqipėrisė
Woodrow Wilson fitoi zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara tre javë para se Shqipëria të shpallte pavarësinë në nëntor të vitit 191 ...
Shtegtime poetike nėpėr Evropė
              Ditën e hënë (01.11.2012), herët në mëngjes nëpër një mot me ...
Flamuri nė dorėn e Ramės, do tė ishte futur nė sepete
 Janë ditë mjaft interesante këto të sotmet, sepse jemi thuajse të gjithë të mbarsur me një sens historie, që na shtyn shumë shpes ...
Bllaca: Pyetne Thaēin kujt i ka raportuar SHIK-u
Nazim Bllaca sërish ka akuzuar persona kyçë të Partisë Demokratike të Kosovës për përfshirje në krimet që i ka kryer Shërbi ...
Policia e Kosovės konfiskon rreth 50 kilogram heroinė
Policia e Kosovës, gjatë 5 muajve të këtij viti, ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të substancave narkotike. Statistikat flasin për rreth 50 kilogr ...
Kosova Lindore pėrkujton Ridvan Qazimin – KOMANDANT LLESHI
Sot në praninë e qindra shqiptarëve nga katër anët e Kosovës Lindore (Presheva, Bujanoca dhe Medevegja) si ddhe mysafirë nga Kosova në Tër ...
Arrestohet nė Kosovė Idajet Beqiri, kryetari Partisė sė Unitetit Kombėtar
Arrestohet në Kosovë kryetari i Partisë së Unitetit Kombëtar Shqiptar, Idajet Beqiri. Ndalimi i 61-vjeçarit është bërë pas një u ...
Serbėt i pėrdorėn shqiptarėt pėr eksperimente radioaktive, kufomat ua asgjėsonin
Serbët i përdorën shqiptarët për eksperimente radioaktive, kufomat ua asgjësonin ...
Majlinda nuk lejohet tė merr pjesė nė “Londra 2012”!
Bordit Ekzekutiv i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, të enjten, në esencë bëri një shkelje të të drejtave të njeriut, duke mos e lejuar x ...
PDK-ja votoj gabimisht, duan rivotim pėr bisedimet
Me kërkesën e opozitës, të enjten në Kuvendin e Kosovës u votua mocionit ndaj zëvendëskryeministres Edita Tahiri. Pika e 1 e këtij mocioni k ...
Atentatori i Rugovės?
Agim Hoti pretendon se është autor i dy tentim atentateve ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova. Nga burgu i Dubravës, Hoti thotë se ata që bënë pazar m ...
Demaēi: Qosja t’ia falė tokat e veta Serbisė
Me deklarimin e akademikut Rexhep Qosja, që veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë, e Lugina e Preshevës Kosovës, nuk pajtohet veprimtari Adem Demaçi. A ...
Presidentja vizitoi tė mbijetuarėn e tragjedisė sė Restelicės
 Presidentja Atifete Jahjaga e ka vizituar në spitalin rajonal të Prizrenit, Asmira Rekën, të mbijetuarën e vetme të tragjedisë së shkaktuar ...
Kosova nė ditė zie
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shpallur ditën e hënë (13 shkurt 2012) ditë zie shtetërore, në nderim të an&eu ...
Rrėfim i jashtzakonshėm i Jurisevici-it pėr Kosovėn
Pėr autorin: Craig Jurisevic ka lindur nė Adelaide, Australia e Jugut nė vitin 1965, ėshtė i martuar dhe ka tre fėmijė. Ai ėshtė kirurg i specializuar pėr zemėr dhe njė burrė i guximshė ...
Thaēi:VV-ja rrugaēe, AAK-ja humbėse
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dhënë vlerësime për njerëzit që përbëjnë tri subjektet opozitare dhe për punë ...
Vdes Christopher Hitchens, pėrkrahės i madh i Kosovės
 Ka vdekur në moshën 62 vjeçare shkrimtari, gazetari dhe kritiku letrar Christopher Hitchens. AI vdiq në Texas të SHBA-së nga pneumonia. Vanity Fair ...
Ēka dėshmoi Hashim Thaēi para prokurorit tė EULEX-it pėr “rastin Kleēka”?
Ēka dėshmoi Hashim Thaēi para prokurorit tė EULEX-it pėr “rastin Kleēka”?  ...
Albin Kurti letėr ambasadorit tė Francės
Kreu i Lėvizjes Vetėvendosje Albin Kurti, i ka dėrguar njė letėr Ambasadorit tė Francės nė Prishtinė Jean-Franēois Fitou, ku ai shpreh pakėnaqėsinė e tij pėr deklaratat e ambasadorit, p ...
Kosova e premtimeve dhe dėshtimeve
 Qendra pėr Politika Evropiane (CEPP) ka publikuar analizėn e Raportit tė Progresit tė Komisionit Evropian pėr funskionimin e institucioneve tė Kosovės gjatė 12 muajve tė fundit. Analiz ...
Nervozohet ambasadori rus nė Beograd: A ka serbė kėtu?
Nė njė diskutim lidhur me ēėshtje tė sigurisė, qė u mbahet nė Beograd, duke shprehur pakėnaqėsinė e tij, ambasadori rus Konuzin iu drejtua tė pranishmėve “A thua nuk ka serbė nė kėtė sa ...
AAK: Qeveri vepro!
AAK inkurajon pėr kujdes dhe vendosmėri nė vendosjen e oficerėve policorė dhe doganorė nė pikat 1 dhe 31.Kryesia e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK) vlerėson se operacioni qė prit ...
Doganierėt kosovarė vendosen nė pikat 1 e 31
09 : 50 Menjėherė pas vendosjes nė dy pikat doganore ka folur edhe Ministri i Brendshėm, Bajram Rexhepi i cili ka thėnė se operacioni pėr vendosjen e doganierėve nė kėto dy pika ka kalu ...
Skandal: Churkin provon ta ndalė fjalimin e Hoxhajt, por dėshton
I padurueshėm dhe skandaloz ambasadori rus nė OKB, Vitaly Churkin. Kur ministri i jashtėm Enver Hoxhaj ishte nė mesin e adresimit para mediave (pas orės 03:00 sipas kohės sonė), Churkin ...
 
Postimet e reja nga Forumi
Albin Kurti e ...
Nga: Deēani
me: Premte, 27 Mars 2020 10:14
Dhe, iku Albin...
Nga: Deēani
me: Enjte, 26 Mars 2020 18:55
Grushtshteti n...
Nga: Deēani
me: Shtunė, 21 Mars 2020 20:08
Mjeku i UĒK-sė...
Nga: Deēani
me: Shtunė, 21 Mars 2020 18:34
Ti Hashim Thaē...
Nga: Deēani
me: Premte, 20 Mars 2020 16:26
 
downloadstats
Emri Shikime Shkarkuar Madhėsia Votuar mė sė shumti Pėrshkrimi
NITA 105 5 1.72 Mb 5 Dramė nga JOSIP RELA

(Dr...
HAJRIJA / GJERGJ FIS... 174 7 893.72 Kb 5 Dramė e papėrfunduar nga at Gjerfj ...
Lulja e Shpėtimit 909 21 544.44 Kb 5 Milazim Krasniqi - Lulja e Shpėtimi...
SHPRISHJE E TERRIT 2492 26 266.17 Kb 5 SHPRISHJE E TERRIT / HAJDIN ABAZI-P...
HESHTJE E KĖRCĖNUAR 2550 21 420.33 Kb 5 HESHTJE E KĖRCĖNUAR /RRUSTEM GĖRGUR...
Ēka i ndan dhe ēka i... 1712 37 74.81 Kb 5 Ēka i ndan dhe ēka i bashkon shqipt...
FJALA SI MODEL SHPRE... 1833 35 98.83 Kb 4.56 FJALA SI MODEL SHPREHJEJE E NDJENJĖ...
Vrulle Lirike 1952 57 5.36 Mb 5 Nuhi Vinca

"Vrulle ...
Rrėfime...edhe ne dė... 2076 53 447.17 Kb 5 ...edhe ne dėshmojmė

Sha...
LAHUTA E MALSISĖ 2519 65 775.48 Kb 5 ODHISE K. GRILLO

LAHUTA ...
PICIMULI 2815 57 293.95 Kb 5 REXHEP HOXHA

PICIMULI
POEZI TĖ ZGJEDHURA 6708 129 283.98 Kb 4.31 YMER SHKRELI

Poezi tė zg...
ARKITEKTURA E ZEMR... 2858 71 642.21 Kb 5 Agim Shehu
Arkitektura e Zemrė...
Zjarri i Kėngės 2743 82 564.73 Kb 5 Din Mehmeti
Zjarri i Kėngės
LULI I VOCĖRR 3327 77 415.50 Kb 4.77 Milosh Gjegj Nikola - Migjeni
...
SHOTA 3360 83 3.03 Mb 5 Beatriēe Balliēi

SHOTA -...
TREGIM PĖR KECIN ... 5628 116 1.10 Mb 4.66
RAMADAN M. PASMAĒIU

VEPRIMTARIA ANTIKOMB... 3419 65 318.73 Kb 4.59 Sheradin Berisha

Shpalim...
Sikur T'isha Dja... 3762 88 707.64 Kb 4.82 Haki Stėrmilli

Sikur T&#...
Ardhja e Migjenit nė... 3828 85 584.49 Kb 4.8 Ardhja e Migjenit nė letėrsin Shqip...
Nr.Kategorisė Total Files Total Shkarkime Top Autor Madhėsia totale e Dėrgimit Popullariteti
3 23 1625  Albin  2.02 Gb  Lahuta e Malcģs
 
FOTO RASTI

 

 


MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Faqe e krijuar nė 0.05055 sekonda me 45 veprime